دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۳۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈصدیقه نجاتی زادهˈ روز یکشنبه در نشستی با بانوان شاغل در منطقه ویژه اقتصادی و فلزی خلیج فارس با…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈصدیقه نجاتی زادهˈ روز یکشنبه در نشستی با بانوان شاغل در منطقه ویژه اقتصادی و فلزی خلیج فارس با اشاره به نقش مهم زنان در خانواده و اجتماع اظهار داشت: زنان ایران اسلامی همواره شایستگی های خود را در برهه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به همگان اثبات کرده اند.

وی با اشاره به نقش زنان در رشد و توسعه بخش صنعت، تصریح کرد: در سال های اخیر حضور زنان در حوزه های فنی و مهندسی و صنعتی نشان از توانمندی زنان در عرصه های مختلف جامعه اعم از صنعتی، تجاری، فرهنگی و اجتماعی است.

نجاتی زاده بیان داشت: تعیین نقش زن در توسعه فناوری و صنعت و تجارت نیازمند دو نگاه مستقیم و غیرمستقیم به تأثیر حضور این گروه است که با در نظر گرفتن تفاوت ها و نقش ها در مردان و زنان باید اقرار کرد که در برخی عرصه ها زنان حتی بهتر از مردان نقش آفرینی کرده اند که بارزترین این نقش ها در هشت سال دفاع مقدس بوده است.

وی ادامه داد: در قانون برنامه چهارم توسعه، تقویت نقش بانوان از طریق بازنگری در قوانین و مقررات به ویژه قانون مدنی، تقویت مهارت های بانوان، شناسایی و افزایش ساختارهای سرمایه گذاری بر فرصت های اشتغالزا، ارتقای کیفیت زندگی بانوان و فرهنگ سازی در مورد اعتقاد به شایستگی بانوان مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسوول خاطرنشان شد: بهره برداری از حضور موثر و فعال زنان در تمام عرصه ها و حفظ و تقویت نقش ممتاز زنان در عرصه های علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و بهره گیری از تمام ظرفیت های استان در راستای ارتقای نقش بانوان از اهداف مهم دفتر امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان است.ک/3

7198/668

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.