پنجشنبه، ۰۱ آبان ۹۳ - ۰۱:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در جمع بسیجیان خواهر شهرستان قرچک با اشاره به گسترش شبکه های…

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه چهارشنبه حجت الاسلام حجت الله اسماعیلی در جمع بسیجیان خواهر شهرستان قرچک با اشاره به گسترش شبکه های ماهواره ای در طول چند سال گذشته اظهار داشت: دشمن به خوبی فهمیده است که از طریق جنگ نظامی و حمله به ایران نمی تواند به اهداف خود برسد به همین خاطر جنگ نرم را در دستور کار خود قرار داده اند.

امام جمعه قرچک افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال های پیش از ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی دشمن خبر داده بودند و همه مسئولان و مردم را نسبت به توجه به تحرکات و توطئه های دشمن آگاه ساختند.

وی ادامه داد: امروز استکبار و سرمایه گذاران یهودی با ترزیق میلیون ها دلار سرمایه، شبکه های مختلف ضد انقلابی و ضد اخلاقی را حمایت و در جهت سست کردن اعتقادات نسل جوان و نوجوان کشور بسیج می کنند و در این راه هوشیاری خانواده ها از اهمیت شایانی برخوردار است.

اسماعیلی اضافه کرد: پدر و مادر باید بداند که با ورود ماهواره به محیط خانه برخی ارزش های غربی و ضداسلامی برای جوانان تبیلغ و هر لحظه امکان لغزش و خطای فرزندان و آینده سازان کشور وجود دارد به همین خاطر باید والدین در این زمینه حساسیت های بیشتری را به خرج دهند.

این مسئول عنوان کرد: هیچگاه نباید در این راه مأیوس شد چرا که ایران اسلامی در جریان جنگ سخت توانست با رشادت و ایستادگی رزمندگان اسلام و تقدیم جوانان خویش بر دشمن فائق آید و امروز نیز باید در مقابله با جنگ نرم دشمنان همان مسیر شهیدان را ادامه داد تا در این نبرد نیز پیروز شویم.

رییس شورای فرهنگ عمومی قرچک تأکید کرد: شبکه های ماهواره ای تلاش دارند تا آداب و رسوم و ماهیت خانواده های ایران اسلامی را تغییر داده و با اشاعه بی حجابی در ایران، زمینه نابودی فرهنگ اصیل اسلامی را فراهم آورند تا بتوانند به اهداف شوم خود دست یابند.

اسماعیلی با ابراز نگرانی از رشد استفاده از ماهواره در میان خانواده ها گفت: برخی عوامل نظیر ارزان بودن، در دسترس بودن، احتیاج نداشتن به آموزش و جذب مخاطب بیشتر به جهت دیداری بودن باعث رشد چشمگیر استفاده از ماهواره در میان خانواده ها است که باید با تبیین خطرات ناشی از استفاده از ماهواره ، با این ابزار ضد فرهنگی مقابله کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.