دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۹:۳۰

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد، شامگاه دوشنبه در گفتگو با رسانه های استان، به مناسبت روز خانواده درباره علت…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام نورالله ولی نژاد، شامگاه دوشنبه در گفتگو با رسانه های استان، به مناسبت روز خانواده درباره علت نام گذاری این روز و اهمیت خانواده گفت: روز مباهله روز خانواده نام گذاری شده است و در این روز پیامبر(ص) برای محکومیت جریان نجران گفتند که ما با همه هستی می آییم و میسحیان هم با همه هستی.

وی افزود: در روز موعود هم بزرگان نجران جمعیت فکری خود را آوردند و پیامبر(ص) هم خانواده خود را آوردند که همان همه هستی وی بود و همین امر نشان دهنده اهیمت خانواده در نزد پیامبر خدا (ص) است.

وی بیان کرد: اما اهمیت خانواده از جهات دیگر هم تاکید شده، این که خانواده پیامبر (ص) به تعبیر قرآن پاک هستند، و این نشان دهنده این است که از خانواده پاک، پاکان متولد می شوند.

حجت الاسلام ولی نژاد با تاکید بر این که اگر معتقد به جامعه متعالی هستیم باید به خانواده رسیدگی کنیم، گفت: این خانواده است که جامعه متعالی را می سازد بنا بر این آنهایی که خانواده را رها کردند و به جامعه رسیدند اشتباه کردند.

وی در ادامه به تهدیدهای خانواده امروز اشاره کرد و گفت:  این که دشمن با همه امکاناتش مانند فضای مجازی و ماهواره برای متلاشی کردن بنیان و استحکام خانواده تمرکز کرده، نشان دهنده اهمیت خانواده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان اضافه کرد: توصیه این است که خانواده مهم شمرده شود و همانطور که در قرآن آمده و خداوند تاکید کرده است ، هم خود و هم خانواده خود را نجات دهید.

وی خاطرنشان کرد: شاخص های خانواده شامل اخلاق، شاخص های دینی، ازدواج درست، احترام به بزرگتر ها، توجه به صله رحم و دستگیری احسان ها است و در همین راستا باید همه کشور و همه تصمیم گیران جامعه برای تحکیم خانواده تلاش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.