چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۱۲

به گزارش ایرنا ˈمجید پورعیسیˈ عصر روز سه شنبه در نشست شورای اشتغال خراسان شمالی اظهار کرد: به طور میانگین سرانه درآمد خانوارهای…

به گزارش ایرنا ˈمجید پورعیسیˈ عصر روز سه شنبه در نشست شورای اشتغال خراسان شمالی اظهار کرد: به طور میانگین سرانه درآمد خانوارهای این استان حدود 40 میلیون ریال است که از لحاظ آماری کمترین میانگین درآمدی در کشور است.

وی اضافه کرد: براساس آمار درآمد خانوارهای استان خراسان شمالی از درآمد خانوارهای ساکن در استان های همتراز از جمله کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی نیز پایین تر است.

طبق گزارش مرکز آمار ایران میانگین درآمد خانوارهای شهری در سال 92، 170 میلیون ریال و درآمد خانوارهای روستایی 120 میلیون ریال اعلام شده است.

معاون استاندار خراسان شمالی گفت: عقب ماندگی زیرساختی قبل از تشکیل استان خراسان شمالی باعث شده تا میانگین درآمد مردم این استان پایین ترین رقم در کشور باشد.

پورعیسی افزود: باید با ایجاد اشتغال پایدار در این استان زمینه افزایش میزان درآمد خانوارهای ساکن در این استان را فراهم کرد.

وی اجرای طرح های خوداشتغالی کمیته امداد و کمک این نهاد به مردم استان خراسان شمالی را مهمترین گام برای افزایش سطح درآمدها عنوان کرد.

120 هزار نفر از جمعیت 867 هزار نفری استان خراسان شمالی زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند. ک/2

2712.626

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *