جمعه، ۱۷ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۷

خبرنگار رسالت سنگینی در انعکاس حقایق بر دوش دارد از این رو خبرنگار باید ژرف نگر، آزاد اندیش و حق مدار باشد. روز…

خبرنگار رسالت سنگینی در انعکاس حقایق بر دوش دارد از این رو خبرنگار باید ژرف نگر، آزاد اندیش و حق مدار باشد.

روز خبرنگار به مناسبت شهادت مظلومانه شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به همراه هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان در سال 77 به دست گروهک تروریستی طالبان نام گذاری شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، روزی که من و تو به عنوان عضو کوچکی از صحابه بزرگ رسانه به یاد داشته باشیم چه رسالت سنگینی در انعکاس حقیقت بر دوش داریم و چه بار سنگینی است که در عمق جامعه به ژرف نگری بپردازی و با آزاد اندیشی و حق مداری نگاهی دیگر به رویدادهای جامعه بیندازی.

خبرنگار یک کارمند معمولی نیست که تنها زندگی خود را در خم و چم ساعات اداری و ارتقاء شغلی و ماموریت های مختلف بگذراند؛ زیرا فضای کار او در یک اتاق محدود و محصور نیست، چرا که خبرنگار در فضایی به وسعت یک جامعه قدم برمی دارد.

خبرنگار می بینید، می شنود اما بی تفاوت از کنار رویدادها نمی گذرد که اگر بگذرد دیگر خبرنگار نیست.

خبرنگار حق مدار است و جز حق گوئی، حق طلبی و حق نویسی رسالتی ندارد و اگر خبرنگاری در سایه منفعت خود، حق را به فراموشی سپرد دیگر خبرنگار نیست.

خبرنگار ژرف نگر است و اگر روزی در روزمرگی‌ها روز و شب را گذراند و به عمق مسائل جامعه نیندیشید دیگر خبرنگار نیست.

خبرنگار آزاداندیش است و در چارچوب اداری و بخش نامه‌ها نمی گنجد و اگر خبرنگاری تنها برای یک خط خاص بنویسد و فقط به یک خط بیندیشد بی آنکه حق بودنش را باور کند دیگر خبرنگار نیست.

در منظر یک خبرنگار رسالت آن است که قدمی بردارد تا مردمی مظلومی در جهان در زیر سایه نکبت بار ظلم و ستم جان نبازند پس برای او هر ظلم و ستمی در هر گوشه‌ای از جهان نفرت انگیز و حمایت از هر مظلومی رسالت است.

خبرنگار یکه تاز میدان کشف حق و حقیقت است تا مبادا با ظواهر فریب اش دهند و با متاعی ارزان قلم او را بخرند.

او می نویسد، تحلیل می‌کند و تفکر می‌کند، چرا که او خبرنگار است و خبرنگار همیشه خبرنگار می ماند.

تهیه کننده: حمیده زند خبرنگار ایسنای منطقه قم

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.