پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۴۰

فرماندار کرج گفت: خبرنگاران با دید موشکافانه خود می‌توانند به عنوان چشم بینای جامعه تاثیر بسزایی در حل مشکلات داشته باشند. محمدتقی ایرانی…

فرماندار کرج گفت: خبرنگاران با دید موشکافانه خود می‌توانند به عنوان چشم بینای جامعه تاثیر بسزایی در حل مشکلات داشته باشند.

محمدتقی ایرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهارکرد: انعکاس دردها و رنج‌های مردم بر عهده خبرنگاران در حوزه رسانه است که با توجه به جایگاهی که وظیفه آن‌ها تعریف کرده در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای مردم بوده و در انتقال آن به مسئولان نقش بسزایی دارند، خبرنگاران فرهیختگانی هستند که برای احقاق حقوق مردم از هیچ کوششی فروگذار نکرده و سهم خود را در تحولات جامعه ایفا می‌کنند.

فرماندار کرج خاطرنشان کرد: خبرنگاران مدافع حقوق مردم بوده و در خط مقدم مقابله با صاحبان قدرت قرار می‌گیرند، تمدن‌ها در سایه تفکر والای خبرنگاران شکل می‌گیرد و مصیبت‌ها بر اثر غفلت خبرنگاران به جامعه عارض می‌شود.

وی ادامه داد: یقینا خبرنگاران متعهد و دلسوز که از سربازان خط مقدم جنگ نرم محسوب می‌شوند هیچگاه در انجام مسئولیت دینی، ملی و انسانی خود دچار شک و تردید نمی‌شوند و در مسیری که انتخاب کرده‌اند از تهدید و ارعاب نهراسیده و اسیر وسوسه تطمیع نمی‌شوند.

معاون استاندار البرز در ادامه به حضور همیشگی خبرنگاران در جامعه اشاره کرد و افزود: گاهی مسایلی از دید مسئولان پنهان می‌ماند که خبرنگاران از آن مطلع هستند، در این صورت از آنان انتظار می‌رود که علت مشکل را جویا شوند و با مدیر مربوطه در میان بگذارند.

ایرانی بزرگ‌ترین آفت حرفه خبرنگاری را ابزارشدن موضوع اطلاع‌رسانی عنوان کرد و گفت: این که به موضوع اطلاع‌رسانی به دید ابزاری نگریسته شود، بزرگ‌ترین آفت این حرفه است که باید با این آفت مبارزه شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *