پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۲

به گزارش ایرنا، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) قصرشیرین در این همایش با تبریک فرا رسیدن هفته جوان، از اهمیت این دوران…

به گزارش ایرنا، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) قصرشیرین در این همایش با تبریک فرا رسیدن هفته جوان، از اهمیت این دوران و نقش کلیدی جوانان در پیشرفت و اعتلای کشور سخن گفت و بر نظارت و کنترل دقیق خانواده ها بر رفتارهای جوانان تاکید کرد.

ˈعلی اصغر برق پورˈ با اشاره به نقشه ها و توطئه های دشمن در تخریب و تضعیف عقاید جوانان و باورهای اسلامی و مذهبی آنان، افزود: خانواده ها و متولیان امر باید با برنامه ریزی درست و ارایه آموزش های دینی و مذهبی جوانان را در مسیر رشد و سعادت یاری کنند.

وی از پرداخت هزینه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان تحت پوشش، برگزاری کلاس های فردی و گروهی با موضوعات مختلف و معرفی فرزندان مددجویان تحت حمایت برای حرفه آموزی و ترویج کسب و کار خبر داد.

در پایان این همایش از چهار نفر از جوانانی که در مسابقه وصیت نامه سیاسی الهی امام (ره) برگزیده شده بودند، با اهدای جوایزی تجلیل شد.

***

کارگاه آموزشی با موضوع ˈآموزش فقه در بازارˈ روز پنجشنبه با حضور جمعی از بازاریان و اصناف شهرستان سرپل ذهاب به همت بسیج اصناف در محل سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این کارگاه آموزش احکام اسلامی و همچنین روش های احیای امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یک فریضه واجب به شرکت کنندگان ارایه شد.

ˈمنوچهر خانمحمدیˈ مربی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و دبیر ستاد اقامه نماز سرپل ذهاب با اشاره به اهمیت اجرای احکام اسلامی در جامعه، گفت: اعطای بینش، از بین بردن زمینه ارتکاب گناهان، نشر خوبی ها، معارف و برجسته کردن آنها، رفاقت و دوستی در برخوردها، فراهم کردن زمینه های مثبت از قبیل ازدواج، ورزش و شغل برای فرزندان از جمله روش های ترویج امر به معروف و نهی از منکر است.

****

اقشار مختلف مردم، مسوولان محلی و کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان سرپل ذهاب همزمان با دومین روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور در مزار شهدای قلعه شاهین، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.

مسوولان محلی و جهادگران با قرائت فاتحه، نثار شاخه های گل و شست و شوی مزار مطهر شهدا، بار دیگر با آرمان های بلند شهیدان تجدید میثاق بستند تا رهرو واقعی برای راه آنان باشند.

*****

مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب با اشاره به آغاز هفته جهاد کشاورزی، از بهره برداری از چهار طرح تولیدی و خدماتی در این هفته خبر داد.

ˈنصرت اله فلاحیˈ افزود: این طرح ها شامل افتتاح پروژه بوجاری و بسته بندی بذر پنج هزار تنی و سیلوی ذخیره غلات 10 هزار تنی در بخش گواور، بهره برداری از واحد مرغداری 20 هزار قطعه ای دهستان حیدریه و افتتاح طرح پرواربندی 500 راسی دهستان چله است.

وی تصریح کرد: برای بهره برداری از این طرح ها در مجموع 20 میلیارد ریال اعتبار و تسهیلات بانکی هزینه شده است و راه اندازی این طرح ها زمینه اشتغال 20 نفر را نیز فراهم می کند.

فلاحی از دیگر برنامه های هفته جهاد کشاورزی در گیلانغرب را برگزاری مراسم ویژه این هفته و تجلیل از کارآفرینان نمونه، غبار روبی مزار شهدا، دیدار و سرکشی و تجلیل از خانواده های شهدا و جانبازان جهاد سازندگی و بازدید از پروژه های در دست اجرای بخش کشاورزی و دامپروری اعلام کرد.

****

همزمان با دومین روز از هفته جهاد کشاورزی، مزار شهدای گیلانغرب با حضور اقشار مختلف مردم، مسوولان محلی و جهادگران غبار روبی و عطر افشانی شد.

به گزارش ایرنا، در این آیین معنوی شرکت کنندگان با قرائت فاتحه و شست وشوی غبور مطهر شهدا با گلاب، تجدید میثاقی دوباره با شهدای انقلاب اسلامی داشتند.

گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه در دوران هشت سال دفاع مقدس 750 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد 11شهید جهاد گر هستند.پ

21 تا 27 خرداد بعنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است که در این هفته برنامه های مختلفی از جمله بهره برداری از طرح های کشاورزی در شهرهای مختلف در نظر گرفته شده است.

707/7398/7399/712/567

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.