پنجشنبه، ۱۵ اسفند ۹۲ - ۰۱:۲۷

به گزارش میهن پست – خبرگان رهبری در بیانیه پایانی پانزدهمین اجلاس خود در توصیه به دولت آورده است: از رئیس جمهور و…

به گزارش میهن پست –
خبرگان رهبری در بیانیه پایانی پانزدهمین اجلاس خود در توصیه به دولت آورده است: از رئیس جمهور و دولت محترم مى‏ خواهیم كه با تدبیر و پشتیبانى مردم شریف و صبور ایران، حراست و صیانت از دستاوردهاى انقلاب را در اولویت كار خود قرار داده و در رفع گرانى و سایر مشكلات مردم، نهایت كوشش را مبذول دارند.

به  نقل از مهر، خبرگان رهبری در پایان پانزدهمین اجلاس رسمى مجلس خبرگان رهبرى دوره‏ ى چهارم بیانیه ای بدن شرح صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وعد اللّه الذین آمنوا منكم و عملوا الصالحات لیستخلفنهم فى الارض»

مجلس خبرگان رهبرى با توجه به جایگاه رفیع شرعى و قانونى خود و به عنوان امین و چشم تیزبین نظام اسلامى و مردم، بعد از بحث و بررسى مسایل مهم كشور، در پایان پانزدهمین اجلاسیه‏ ى رسمى خود، لازم مى‏ داند نكاتى را به استحضار ملت شریف و مسئولان محترم برساند:

1 ـ حضور پر شكوه و با صلابت مردم فداكار ایران اسلامى در راهپیمایى 22 بهمن در جشن آغاز سى و ششمین سال حیات طیبه‏ ى نظام مقدس جمهورى اسلامى، نشانه‏ ى عظمت، هوشیارى و آگاهى این ملت بزرگ است. ضمن تشكر و تقدیر صمیمانه؛ مى‏ دانیم كه شكر این نعمت بزرگ جز با خدمتگزارى مدبّرانه و صادقانه و احترام به حقوق اساسى و حركت در صراط مستقیم و پرهیز از اختلاف، التهاب، تشنج و تأكید بر شعارهاى اسلام ناب محمدى صلى ‏الله‏ علیه ‏و‏آله امكان‏ پذیر نمى ‏باشد. صداى پر طنین ملت در لبیك به نداى رهبر معظم انقلاب در دعوت از مردم، جهت حضور در راهپیمایى 22 بهمن، بیعتى دوباره با نظام اسلامى و آرمان‏ هان امام قدس‏ سره و شهداى والامقام میهن عزیزمان بود.

2 ـ پاى‏بندى به احكام نورانى اسلام در همه ‏ى ابعاد، اعم از احكام عبادى، حكومتى و قضایى، یكى از اركان موفقیت در عرصه ‏هاى گوناگون بوده، هست و خواهد بود و بر همه ‏ى خدمتگزاران نظام اسلامى در همه ‏ى سطوح، فرض است كه با پاسدارى از فرهنگ اصیل اسلامى، بستر خدمتگزارى صادقانه را بیش از پیش، مهیا نموده و تلاش ‏هاى گسترده ‏ى رسانه ‏اى و خبرى استكبار جهانى كه به دنبال ایجاد تردید در باورهاى دینى و ملى مردم ایران مى ‏باشد را خنثى نمایند.

از تمام رسانه‏ ها و دستگاه ‏هاى فرهنگى؛ به ویژه وزارت ارشاد و رسانه ‏ى ملى مى ‏خواهیم تا با هوشیارى و وفادارى نسبت به اصول انقلاب، با تهاجم فرهنگى دشمن، مقابله كرده و با تكیه بر هنر فاخر اسلامى و ملى، فرهنگ غنى اسلام و تربیت دینى و تمدن اسلامى را تجلى بخشند.

3 ـ فشارهاى اقتصادى، سیاسى و فرهنگى از سوى نظام سلطه بر ملت صبور ایران اسلامى، به فضل الهى تاكنون حاصلى جز تقویت اراده‏ى ملت شریف نداشته است و مردم عزیزهمواره و تحت هر شرایطى پشتیبان نظام اسلامى خواهند ماند.

4 ـ ولایت فقیه، ستون خیمه ‏ى انقلاب و نظام و محور وحدت امنیت و اقتدار ملى ماست و صیانت و پاسدارى از حریم آن، وظیفه ‏اى اسلامى و ملّى است.

نظام جمهورى اسلامى با مدیریت مدبرانه و زعامت حكیمانه‏ ى حضرت آیت الله خامنه ‏اى (مدظله ‏العالى) توانسته است معادلات قدرت‏هاى سلطه ‏گر را بر هم زده و الهام ‏بخش حركت عظیم بیدارى اسلامى در كشورهاى اسلامى و نهضت عدالت‏خواهانه در سرتاسر جهان گردد. مجلس خبرگان رهبرى، ضمن فصل الخطاب قرار دادن رهنمودهاى معظم‏ له، پیروى از ولایت مطلقه ‏ى فقیه را رمز وحدت و استحكام پیوند امام و امت مى‏داند.

5 ـ مجلس خبرگان رهبرى، تلاش كارآمد و خستگى ‏ناپذیر فرهیختگان، دانشمندان، نخبگان جوان و متخصصین مختلف در راستاى پیشرفت و تعالى كشور در عرصه ‏هاى مختلف را ارج نهاده و لزوم حمایت هر چه بیشتر از این سرمایه ‏هاى اصلى میهن اسلامى براى رسیدن به خودكفایى و خوداتكایى كشور را مورد تأكید قرار داده و بار دیگر توجه همه ‏ى مسئولان را به ضرورت وحدت و همبستگى و انسجام ملى، معطوف مى ‏دارد و از همگان مى ‏خواهد تا نقش خود را در حفظ فضاى آكنده از امید و نشاط و همدلى با عمل به قانون، رعایت اخلاق و مصالح كشور و انقلاب و اصول و آرمان‏ هاى امام قدس ‏سره به خوبى ایفا نمایند.

6 ـ از رئیس جمهور و دولت محترم مى‏ خواهیم كه با تدبیر و پشتیبانى مردم شریف و صبور ایران، حراست و صیانت از دستاوردهاى انقلاب را در اولویت كار خود قرار داده و در رفع گرانى و سایر مشكلات مردم، نهایت كوشش را مبذول دارند.

7 ـ مجلس خبرگان رهبرى، ضمن تشكر از تلاش ‏هاى دلسوزانه‏ ى تیم مذاكره كننده‏ ى هسته ‏اى كه باعث اعتمادافزایى جمهورى اسلامى درباره ‏ى صلح ‏آمیز بودن برنامه ‏ى هسته ‏اى خود شده است؛ از مسئولان دیپلماسى كشور مى ‏خواهد به اظهارات نابخردانه و تهدیدآمیز برخى مقامات آمریكایى پاسخ درخور دهند.

8 ـ حماسه‏ ى اقتصادى، با اتخاذ رویكرد اقتصاد مقاومتى باید به راهبرد جهادى در عرصه ‏ى تولیدملى، تبدیل گشته و در عمل تجلى یابد و فرهنگ قناعت و پرهیز از اسراف در جامعه نیز باید نهادینه شود. از قواى سه گانه؛ به ویژه رئیس جمهور مى ‏خواهیم تا با اجراى برنامه ‏ى اقتصاد مقاومتى مردم را به آینده‏ ى كشور و انقلاب، امیدوار و دشمنان را نا امید كنند. هم چنین از قوه ‏ى قضاییه مى ‏خواهیم تا مسیر رسیدن به عدالت اجتماعى و خشكاندن ریشه ‏هاى فساد و تبعیض را هموار سازند.

9 ـ از همه ‏ى كشورهاى منطقه مى ‏خواهیم تا نسبت به تفرقه‏ انگیزى قدرت ‏هاى استكبارى كه با هدف بر هم زدن امنیت خاورمیانه انجام مى‏ شود هوشیار باشند و در مقابله با فتنه ‏ى تروریسم تكفیرى و سلفى و مبارزه با نسل كشى مسلمانان در میانمار و آفریقاى مركزى كه توسط صهیونیسم بین الملل و با حمایت آمریكا براى تفرقه افكنى در كشورهاى اسلامى؛ به ویژه سوریه، لبنان، مصر، بحرین، افغانستان، پاكستان و عراق طراحى شده است، مقابله كرده و با حمایت و پشتیبانى از عنصر مقاومت در جهت محو غده‏ى سرطانى رژیم صهیونیستى و آزادى قدس شریف، گام بردارند.

10 ـ اقتدار ملى در بسترى از وحدت و هم‏ افزایى میان اقوام، طوایف و مذاهب به ویژه شیعه و سنى در جغرافیاى ایران اسلامى شكل مى ‏گیرد. ضمن احترام به همه ‏ى اقلیت ‏ها و تشكر از اقدامات انجام گرفته، لازم است تلاش مجدّانه ‏اى به عمل آید تا انسجام ملى بامحوریت ولایت فقیه، بیش از پیش تقویت شود.

11 ـ با توجه به توطئه‏ هاى نظام سلطه و استكبار جهانى كه تهاجم شدید فرهنگى و جنگ نرم علیه كشور را رقم زده است، از مسئولان فرهنگى كشور مى‏ خواهیم تا بیش از پیش به دغدغه ‏هاى فرهنگى توده‏ى مردم مسلمان كشور و نگرانى مقام معظم رهبرى؛ توجه نموده و باحمایت از خانواده و سیاست ازدیاد نسل؛ نهادینه ‏سازى سبك زندگى اسلامى ـ ایرانى را به جد در دستور كار خود قرار دهند.

12 ـ در آستانه ‏ى فرا رسیدن سال جدید، از مردم شریف ایران اسلامى انتظار داریم ضمن توجه به آداب و سنن دینى عید نوروز؛ یار زیردستان، محرومان و مسكینان بوده و شادى خود را با آنان تقسیم نموده و رضاى خدا را در دنیا و آخرت بدست آورند و با رعایت حرمت ایام عزادارى حضرت زهراى اطهر علیها السلام سنت ‏هاى حسنه ‏ى دینى را احیاء و سالى پر از خیر و بركت را به هموطنان، دوستان، اقوام و خانواده‏ى خود هدیه كنند.

در پایان، یاد و خاطره‏ ى امام راحل؛ بنیان گذار جمهورى اسلامى قدس ‏سره و شهداى گران‏قدر نهضت وجنگ تحمیلى و همه ‏ى گذشتگان از علماء و فرهیختگان و خادمان ملت را گرامى داشته و ضمن احترام به پیشگاه خانواده‏ هاى شهداء و ایثارگران و آزادگان، توفیق و طول عمر با عزت را براى حضرت آیت الله خامنه ‏اى (مدظله ‏العالى)؛ رهبر فرزانه‏ ى انقلاب اسلامى و تمامى خدمتگزاران نظام اسلامى، مسألت داریم. امید است در سایه‏ ى عنایات حضرت بقیة الله الاعظم، حجة بن الحسن المهدى(عج) شاهد تحقق آرمان‏هاى بلند نظام اسلامى و ملت شریفمان در راه پیاده شدن احكام نورانى اسلام و زمینه ‏سازى براى حكومت عدل جهانى باشیم.

مجلس خبرگان رهبرى
14/12/1392

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *