شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۷:۴۸

شهردار رشت با مردم خداحافظی کرد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، محمدابراهیم خلیلی شهردار سابق رشت…

شهردار رشت با مردم خداحافظی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، محمدابراهیم خلیلی شهردار سابق رشت متن خداحافظی خود را به خبرگزاری ارسال کرده که در این متن آمده است؛

مردم شریف، مومن و مهربان شهر رشت

سپاس بیکران خدای عزوجل و خرسند از اینکه افتخار نصیب این بنده حقیر خداوندگار شد که در بخشی از دوران خدمتم، در کنار شما سروران و بزرگواران باشم و آنچه در توان ناچیزم بود تقدیم رشت و رشتیان کنم.

از نخستین روزی که در کسوت شهردار این شهر پرقدمت و نامی قدم به ساختمان شهرداری نهادم عزم خود را جزم کردم تا با بهره مندی از تجربه بیست ساله خود در حوزه مدیریت شهری و با تمام توان برای آبادی و شادابی این دیار تلاش کنم. شهری که شهروندانش به واسطه اتفاقات ناگواری که در شهرداری و شورای سابقش رخ داده بود اعتماد خود را نسبت به این مجموعه از دست داده بودند. دلمردگی و خستگی خیابان‌های شهر را فراگرفته بود و رخوت بر ستون‌های شهرداری حکمفرما بود.

بنده بی نیاز از این سمت تنها با تفکر خدمت تلاش کردم ضمن بازگشت اعتماد از دست رفته به مردم، آرامش، نشاط و امید را به شهر و مجموعه شهرداری بازگردانم، مردمانی که شایسته بهترین‌هاست.

اما نهایت تاسف اینکه عزیزانی که شهرداری را همچون شرکت سهامی خود و رفقایشان می دانستند از هفته نخست بنای ناسازگاری نهادند و هر روز و هر هفته بحران آفرینی کردند. آن هم در شرایطی که شهرداری به سبب مشکلات مالی خود درگیر بحران‌های بزرگی بود.

کسانی که به نظر می رسد دوست نداشته و ندارند که این شهر هیچ گاه به آرامش برسد. چرا تجربه نشان داده که منافع آنان با بی ثباتی مدیریت شهری رشت تحقق می یابد.

هدف از این نوشته گلایه نیست… آرزوی من رشد و ارتقای هر روزه رشت زیباست. چرا که اعتقاد راسخ دارم کار در راه رضای خدا و خدمت به مخلوقات شایسته‌ تعظیمش امری است که پاداشی نه دنیوی بلکه اخروی دارد. در این مدت تمامی سختی‌ها و بحران‌های ساختگی را به جان خریدم تا آسیبی به شهر نرسد شهری که شایسته بهترین‌هاست.

در ایام کوتاهی که خدمت شهروندان رشتی بودم این افتخار را داشتم که پارک بزرگ مفاخر را مفتخرانه افتتاح کنم. میادین این شهر شبانگاهان نورانی و چراغانی است و آبنماها و خیابان‌هایی که سال‌ها درگیر سکوت و سکون بودند امروز سرشار از زندگی نشاط در جریانند.

اجرای طرح ممیزی املاک و طرح بزرگ ساماندهی ورودی شهر آن‌گونه که شایسته نام رشت است آغاز شده و این باید در شان شهری باشد که دروازه اروپا نام گرفته است.

سال گذشته نخستین زمستانی بود که در سراسر روزهای بارش برف شهروندان همکاران زحمتکش شهرداری را تمام قد در کنار خود دیدند و هیچ خیابانی مسدود نبود و مردم از زیبایی برف لذت بردند بی ترس از اینکه در برف بمانند.

لایروبی زرجوب و گوهررود که تنها توان این مجموعه با توجه به امکانات موجود بود اجرا شد که شاید بخشی از زشتی ها و عطر نامطبوع این دو رودخانه که می‌توانند روزی معیار اصلی جذب توریست به رشت باشند، بکاهد.

پروژه بزرگ جمع آوری روان آب‌های سطحی فاز به فاز در حال اجراست و این شاید نخستین پاییز مردم شهر باران باشد که تجربه تلخ آبگرفتگی معابر را تکرار نخواهند کرد.

اینها همه با یاوری دلسوزانی بود که دل در گروی توسعه پایدار رشت دارند.

در این راستا علیرغم همه فشارهای وارده و عملکرد بسیاری از مدیران همرسته خود حتی یک نفر را خارج از مجموعه شهرداری جذب نکردم چرا که به توان، خدمت بی منت همکاران و مدیران خود در شهرداری رشت ایمان قلبی داشتم و در مدت 10 ماه علی رغم فضاسازی کاذب، کمترین تغییر و تحول در سطوح مختلف مدیریت را انجام دادم و به این امر نیز می‌بالم.

من در این مدت کوتاه آن‌چنان مورد لطف و مهربانی مسوولین عالی رتبه استان قرار گرفتم که هم اکنون و همیشه خود را فرزند رشت می دانم و رشت را موطن دوم خودم.

استاندار کارکشته و فرهیخته، نماینده عزیز و معزز ولی فقیه در استان گیلان که همواره به بنده لطف داشتند. حمایت و عنایت سه نماینده محترم رشت در مجلس شورای اسلامی و همچنین همدلی فرماندار محترم رشت و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان نیز از محبت‌هایی بود که بر این خادم مردم مبذول شد.

سپاس ویژه برای بزرگوارانی از اعضای محترم شورای اسلامی کلانشهر که در تمام این ۱۰ ماه دغدغه توسعه شهری داشتند و با نظارت صحیح و قانونی، پیگیر تحقق مطالبات و خواسته‌های به حق شهروندان بوده و کوچکترین چشمداشتی به امانتی که شهروندان به آنان سپرده بودند نداشتند و پیش قراولان رفع محرومیت از سیمای شهر بودند.

رسانه‌های حساس، دقیق و ریزبین و پیگیر استان که از روز نخست تا آخرین روز کاری اینجانب دلسوزانه و بدون هیچ انتظاری همراه بنده بودند و موشکافانه با پیشنهادها و انتقادهای خود در کنار من و مجموعه شهرداری بودند و از همه مهمتر رفاقت، شفقت و مهربانی و قدرشناسی شما مردم عزیز رشت که شایسته شهری آبادتر و شادتر از رشت فعلی هستید.

میز شهرداری را که برای من نماد خدمتگزاری و تلاش است را با خاطری امن و آسوده به بزرگوار بعدی می سپارم و سربلند از تلاش 10 ماهه خود برای شما مردم صبور و شریف روزهای شاد و پر امیدی را آرزو می کنم.

با احترام مجدد – فرزند رشت ابراهیم خلیلی ۲۴ مهر ۱۳۹۳

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *