سه شنبه، ۲۱ مرداد ۹۳ - ۰۹:۵۸

سلامت نیوز: مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي با اشاره به چالش‌هاي سازمان تأمين‌اجتماعي در بدو فعاليت دولت تدبير و اميد اظهار داشت: مهمترين چالش اين…

سلامت نیوز: مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي با اشاره به چالش‌هاي سازمان تأمين‌اجتماعي در بدو فعاليت دولت تدبير و اميد اظهار داشت: مهمترين چالش اين سازمان، چالش هويتي و خدشه‌دار شدن اعتماد شركا و بيمه‌شدگان بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اداره كل روابط عمومي سازمان تأمين‌اجتماعي، دكتر سيدتقي نوربخش در نشست وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و مديران سازمان كه پس از بازديد دكتر علي ربيعي از ستاد سازمان تأمين‌اجتماعي برگزار شد با اعلام اين مطلب، افزود: از حضور و بازديد دكتر علي ربيعي از ستاد سازمان و ديدار و گفت‌وگو با كاركنان تشكر مي‌كنم و اميدوارم اين بازديد موجب خير و بركت شود.

وي با اشاره به چالش‌هاي سازمان تأمين‌اجتماعي در بدو فعاليت دولت تدبير و اميد اظهار داشت: مهمترين چالش اين سازمان، چالش هويتي و خدشه‌دار شدن اعتماد شركا و بيمه‌شدگان بود.

دكتر سيدتقي نوربخش با بيان اينكه همواره سازمان تأمين‌اجتماعي به علت ماهيت و فعاليت‌هاي خود دچار چالش‌هاي ذاتي است، افزود: سازمان دچار مسائلي شده بود كه هيچ ارتباطي به مأموريت‌هاي اين سازمان نداشت و وظيفه مديريت جديد، بازگشت آرامش به سازمان تأمين‌اجتماعي بود.

وي بازگشت آرامش و احياي اعتماد بيمه‌شدگان كه برند تأمين‌اجتماعي است را حاصل تلاش و فعاليت مديريت و بدنه سازمان دانست.
دكتر نوربخش به ديدارهاي مختلف با مسئولان اجرايي، قانونگذاري و قضايي اشاره و عنوان كرد: در اين ديدارها مسائل مختلف و راهكارهاي رفع چالش‌هاي سازمان تأمين‌اجتماعي بررسي و تبيين شد.

وي افزود: در آغاز مديريت جديد بدهي انباشته 52 هزار ميليارد توماني دولت و كسري 5هزار ميليارد توماني بودجه از مشكلات و دغدغه‌هاي سازمان بود.

دكتر نوربخش ادامه داد: در سال گذشته با وجود مشكلات مطرح شده، با هماهنگي و همفكري اجزاي مختلف سازمان و پشتيباني دولت و وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي و تجهيز منابع، كسري بودجه جبران شد.

وي با اشاره به تدوين برنامه راهبردي سازمان تأمين‌اجتماعي، گفت: بودجه مبتني بر عملكرد و موضوع ساختار تشكيلاتي سازمان، مورد توجه و تأكيد قرار گرفته است.
دكتر نوربخش ارائه كارت هوشمند سلامت در مراكز ملكي در مرحله اول اجراي طرح و توسعه ICT را از برنامه‌هاي اصلي سازمان تأمين‌اجتماعي عنوان كرد و اظهار داشت: اقدامات مؤثري در بخش اقتصادي سازمان درحال انجام و پيگيري است.

مديرعامل سازمان تأمين‌اجتماعي، ارتباط جامعه كارفرمايي، كارگري و بازنشستگي با سازمان تأمين‌اجتماعي را در بالاترين سطح ارزيابي و خاطرنشان كرد: ايجاد تعامل منطقي و حس اعتماد ميان شركاء و سازمان از اهداف اصلي تأمين‌اجتماعي است.

دكتر نوربخش با بيان اينكه تعامل هيأت‌مديره با اركان اجرايي سازمان تأمين‌اجتماعي به صورت مطلوب است، گفت: ارتباط منطقي مديريت اجرايي و هيأت‌مديره سازمان الگوي همكاري موفقي است.

در اين نشست هريك از معاونان سازمان تأمين‌اجتماعي به ارائه گزارش عملكرد واحد خود پرداختند و برنامه‌ها و چالش‌هاي سازمان را بيان كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.