سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، حمید سرهندی ظهر سه شنبه در جلسه دامپزشکی این شهرستان افزود: رودسر با داشتن چهار بخش، پنج شهر  و…

به گزارش خبرنگار مهر، حمید سرهندی ظهر سه شنبه در جلسه دامپزشکی این شهرستان افزود: رودسر با داشتن چهار بخش، پنج شهر  و 420 پارچه روستا یکی از شهرستان های بسیار بزرگ و پراکنده گیلان است که دارای جمعیت دامی و صنعت دامپروری قابل ملاحظه ای است.

وی اظهارداشت: علاوه بر این موقعییت استراتژیکی شهرستان با توجه به اینکه شرقی ترین شهرستان و هم مرز با استان مازندران است براهمیت وظایف دامپزشکی در کنترل بیماری های دامی و بیماری قابل انتقال دام در منطقه افزوده است.

رئیس شبکه دامپزشکی رودسر گفت: در چند ساله اخیر با تحلیل نیروی انسانی و خودرو و سایر امکانات لازم برای ماموریت های دامپزشکی به ویژه برای خدمات رسانی به مناطق محروم، ییلاقی و وسعت و پراکندگی دام در شهرستان رودسر سختی کار دامپزشکی را دو چندان کرده است.

وی بیان داشت: با درک کمبود امکانات و اعتبارات و بار مالی که در زمان ماموریت به این روستاها برای شبکه و سازمان در بر خواهد داشت، ابتکار تجمیع خدمات دامپزشکی در روستاهای محروم بطور آزمایشی در چند روستای محروم اشکور از قبیل روستای لامشکن علیا و روستای نیلو و روستای مازی بن انجام و این کار با استقبال مردم و مسئولان محلی مواجه شد.

سرهندی افزود: برای تمامی این سه روستا برنامه خون‌گیری برای آزمایش بروسلوز دامی (تب مالت)، واکسیناسیون هاری، تست مشمشه، توزیع سموم، مراقبت بیماری ها، ویزیت رایگان، درمان و سایر موارد در منطقه به انجام رسید.

وی تصریح کرد: در ضمن آموزش های لازم نیز به دامداران در قبل و حین عملیات و با توزیع بروشور های لازم در خصوص بیماری های مشترک و نحوه پیشگیری از بیماری ها توسط اکیپ حاضر در روستا اعم از کاردان، کارشناس، دامپزشک دولتی و همچنین نیروهای بخش خصوصی داده می شود.

رئیس شبکه دامپزشکی رودسر یادآورشد: این حرکت واکنش اجتماعی خیلی خوبی را در برداشته و رضایت عمومی مردم را در این روستاها ایجاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.