یکشنبه، ۲۹ تیر ۹۳ - ۰۸:۳۷

سلامت نیوز: دستورالعمل اجرایی بسته نظارت برتعرفه های خدمات درمانی درهشتمین جلسه شورای عالی بیمه دردولت تدبیر و امید که به ریاست وزیرتعاون،‌…

سلامت نیوز: دستورالعمل اجرایی بسته نظارت برتعرفه های خدمات درمانی درهشتمین جلسه شورای عالی بیمه دردولت تدبیر و امید که به ریاست وزیرتعاون،‌ کارو رفاه اجتماعی و با حضور وزیربهداشت برگزارشد به تصویب رسید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی در هشتمین جلسه شورای عالی بیمه خدمات درمانی در دولت تدبیرو امید گفت:‌ شورای عالی بیمه ضمن تصویب تعرفه‌های درمانی براساس واقعیات موجود بسته نظارت بر اعمال این تعرفه‌ها را با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی و سایر دستگاه‌های بیمه‌گر به اعضای این شورا تصویب کرد که این بسته نظارتی می‌تواند از هر گونه سوء استفاده احتمالی در اجرای مصوبات شورای عالی بیمه جلوگیری کند.

ربیعی یادآورشد:‌ به منظور اجرای صحیح تعرفه‌های خدمات درمانی و جلوگیری از افزایش پرداخت از جیب مردم و ساماندهی بازار خدمات سلامت این دستورالعمل تصویب شده که شامل سرفصل‌هایی نظیر فرایند رسیدگی به تخلفات در اجرای تعرفه‌ها و برخورد انضباطی با متخلفان است.

وی همچنین درمورد دیگر مصوبه شورای عالی بیمه گفت:‌ با توجه به نیاز به حمایت از معتادان زن، کودکان و نوجوانان معتاد زیر 18 سال و گروه‌های پرخطر، پوشش بیمه‌ای درمان اعتیاد در سال 1393 جهت افراد یاد شده در مراکز سرپایی درمان نگهدارنده با متادون MMT و بستری درمان اعتیاد مصوب شد و خدمات درمان اعتیاد جهت گروه فوق نیز حداکثر تا شش ماه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و سازمان بیمه سلامت موظف شد تا برای درمان معتادان برنامه ریزی لازم را به عمل آورند.

وزیرتعاون،‌ کارورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد:‌ از سوی دیگر با توجه به فقدان تعرفه یکسان برای خدمات درمان سوء مصرف مواد در مراکز ارائه دهنده این خدمات که منجر به بروز اختلاف وسیع در میزان نرخ اعلام شده برای خدمات مشابه در مراکز درمان سوء مصرف و سردرگمی بیماران می‌شود؛ تعیین تعرفه در بخش دولتی و خصوصی جهت خدمات ارائه شده در مراکز سرپایی و تعرفه هتلینگ مراکز اقامتی نیز صورت پذیرفت.

وی گفت:‌ به منظور حمایت از بیمه شدگان و بهره‌مندی بیشتر آنان از خدمات بیمه‌ای تعدادی از داروهای گرانقیمت مورد استفاده بیماران خاص و متابولیک، بیماران دیالیزی و بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفت. همچنین تسری شمول تعهدات بیمه پایه در خصوص یک نوع اسپری تنفسی، نوعی از داروی ضد درد بیمارستانی و یک داروی ضد افسردگی نیز مصوب شد.

ربیعی تاکید کرد:‌ در راستای بهینه شدن سطح کمی و کیفی خدمات دندانپزشکی و افزایش سطح رضایتمندی مردم و دندانپزشکان، تعیین ارزش نسبی خدمات دندانپزشکی که مشمول تعهد بیمه پایه می‌باشند در این جلسه تصویب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.