چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۴۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن صادقلوˈ عصر سه شنبه در نشست کارورزان مشاغل دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT افزود: هنگامی…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈحسن صادقلوˈ عصر سه شنبه در نشست کارورزان مشاغل دانش بنیان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT افزود: هنگامی که عالمان حرفه دان در کنار عاملان حرفه پذیر قرار می گیرند سریع به هم وابسته شده و منشأ ایجاد تحول می شوند.

وی با اشاره به بیانات رییس جمهور، تصریح کرد: راه شغل سازی سریع و کم هزینه، حوزه ICT است، در حالی که امروزه ایجاد یک شغل صنعتی به دو میلیارد و 500 میلیون ریال پول نیاز دارد.

وی اظهار کرد: به نتیجه رسیدن این موضوع یک طرفه نیست بلکه همه جانبه است و باید همه باهم و با پشتیبانی همه جانبه این طرح را به نتیجه برسانیم.

صادقلو، همت، باور، یقین و کار را از جنبه های مختلف حمایت همه جانبه دانست و افزود: ما به عنوان بخش دولتی با تمام زمینه های پشتیبانی آماده هستیم اما بخش عمده موفقیت به همت شما جوانان بستگی دارد تا طرح را به نتیجه مطلوب برسانید.

وی با بیان این سؤال که «چه شد ما به دنبال این مسئله رفتیم»، گفت: بنده به عنوان خدمتگزار بومی هرلحظه با این معضل مواجه بوده ام که جوانان ما تحصیل کرده اند اما بیکارند و این نگرانی همواره در خانواده ها وجود داشته و دارد.

استاندار گلستان ادامه داد: ما به عنوان مسئول ارشد استان باید کاری می کردیم اما دولت در حال حاضر شرایط استخدام نیروی انسانی جدید را ندارد و احداث یک کارخانه برای به نتیجه رسیدن و اشتغال زا شدن، در کوتاهترین زمان ممکن 10الی 15 سال زمان می برد.

صادقلو با اشاره به طرح مسئله استانداری مجازی در بدو ورود خود به استان، تصریح کرد: به پیشنهاد دوستان و مخصوصاً دکتر جلالی، موضوع استان مجازی و ایجاد اشتغال در حوزه آی تی در جلسات شورای راهبردی استان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مجموعه زیادی از مسئولین و دلسوزان استان با دغدغه فراوان وارد شدند.

وی افزود: از طرف دیگر متوجه شدیم که اغلب فارغ التحصیلان ما در حوزه های مختلف و به ویژه در رشته های مهندسی، حرفه ای بلد نیستند و به همین علت است که نمی توانند شغل ایجاد کنند .

استاندار گلستان مجدداً با تأکید بر این که بیکاری یک مهندس اصلاً قابل قبول و پسندیده نیست ادامه داد: به همین علت طرح حرفه و مهارت آموزی به فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه آی سی تی مطرح شد.

صادقلو با بیان اینکه به دنبال حرفه دار کردن پنج هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در داخل استان هستیم، اظهار کرد: نباید ناامید شد بلکه باید با دید مثبت به موضوع نگاه کرد تا بتوان به موفقیت دست یافت.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم بتوانیم در سایه همت جمعی، خادم شما در راستای اشتغال آفرینی بوده و پاسخ مطالبه به حق جوانان استان را داده باشیم.

نشست کارورزان مشاغل دانش بنیان استان در حوزه آی سی تی عصر روز سه شنبه با حضور نصرالله جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونان رییس سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات، استاندار گلستان، علی اکبر جلالی، پدر علم آی تی ایران و حدود 200 نفر از کارورزان مشاغل دانش بنیان در سالن همایش های استانداری گلستان برگزار شد.

در طرح کارورزی مشاغل دانش بنیان در استان گلستان 5 هزار نفر از فارغ التحصیلان رشته های مختلف دانشگاهی ثبت نام کرده اند .

7467/579

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.