پنجشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۴

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، فرامرز سلیمی‌فرد صبح امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن روز معلم اظهار داشت: فضای…

به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران، فرامرز سلیمی‌فرد صبح امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن روز معلم اظهار داشت: فضای آموزشی در شهرستان بوشهر با بحران روبه‌رو است و حدود 20 درصد از مدارس شهرستان بوشهر تخریبی هستند.

وی بیان کرد: هر سال به مناسبت شهادت شهید مطهری به نام ایام هفته معلم عنوان شده است که در این زمان، زمان ارج نهادن به مقام شامخ معلم است.

سلیمی‌فرد با اشاره به اینکه قشر معلم یک قشر انسان ساز است، عنوان کرد: تقدیر از مدیران، معلمان، پیشکسوتان، غبارروبی مزار شهداء، پیاده‌روی همکاران، تبریک سردرب مدارس و سربرگ مکاتبات اداری به تبریک این روز به معلمان تخفیف عوارض به قشر معلم و در اختیار قرار دادن مراکز بهداشتی درمانی، فرهنگی و ورزشی برخی از دستگاه‌های اجرایی برای معلمان از جمله برنامه‌های آموزش پرورش در این آموزش و پرورش است.

سلیمی‌فرد خاطرنشان کرد: امسال هر روز از هفته معلم را به نام روز خاصی نامگذاری کرده‌اند، که این موجب هدفمندی در برنامه‌های مخصوص آن روز شده است.

وی تصریح کرد: از بین 3 هزار معلم استان 350 معلم پرونده خود را برای ارزیابی معلم نمونه ارسال کردند که پس از ارزیابی 58 معلم برتر انتخاب شد، که 51 معلم برتر در زمینه آموزشی و 7 معلم برای استفاده بهینه از کلاس‌های هوشمند فعالیت دارند.  

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوشهر عنوان کرد: 40 امتیاز از نمرات معلمان مختص به درصد اندازه رضایت دانش آموزان و اولیاء آنها است و این بیانگر آن است که رفتار معلم در مدرسه با دانش آموزان و اولیاء آنها چقدر مهم است.

سلیمی‌فرد با اشاره به اینکه اکنون ما در استان با بحران فضای آموزشی روبه‌رو هستیم، بیان کرد: در مناطق جنوبی شهر بوشهر، عالیشهر و چغادک به دلیل هجوم مهاجرین زیادی به آن بخش‌ها از لحاظ فضای آموزشی بسیار با مشکل روبه‌رو هستیم و برای حل این مشکل از احداث مدارس غیر دولتی در آن بخش حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 17 آموزشگاه در شهر بوشهر در حال ساخت است که مراحل ساخت بین 30 تا 80 درصد رشد داشته است، گفت: 45 هزار دانش آموز در سطح شهرستان وجود دارد که 42 هزار نفر در مدارس دولتی و مابقی در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل هستند در صورتی که 20 درصد از مدارس ما فرسوده هستند.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.