سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۱

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام محمدرضا سرداری شامگاه دوشنبه در شب بعثت رسول گرامی اسلام (ص) در مراسم بهره برداری از…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام محمدرضا سرداری شامگاه دوشنبه در شب بعثت رسول گرامی اسلام (ص) در مراسم بهره برداری از چند پروژه عمرانی شهرداری اردبیل افزود: از پیام های مهم آن حضرت و سایر ائمه (ع) برقراری عدالت جامعه است و در اصل دین مبین اسلام بر پایه عدالت استوار می باشد.

وی اظهار کرد: در سال های گذشته اجرای پروژه های عمران شهری بیشتر به قسمت های برخوردار شهر اختصاص داشت و ساکنان این محله ها به مراتب بیشتر از ساکنان محله های کم برخوردار و حاشیه شهر خدمات شهرداری دریافت می کردند.

وی گفت: در چند سال اخیر روند برنامه ریزی ها در شورای اسلامی شهر و نیز شهرداری اردبیل به گونه ای است که عدالت اسلامی در این زمینه اجرا شود.

وی اظهار کرد: برای جبران کم کاری های گذشته میزان پروژه هایی که در محله های محروم و حاشیه اردبیل در چند سال اخیر اجرا شده بیشتر از محله هایی بوده است که در گذشته خدمات بیشتری دریافت کرده و کارهای عمرانی زیادی در آنها انجام شده است.

رییس شورای اسلای شهر اردبیل گفت : ساکنان بیشتر محله های کم برخوردار و حاشیه شهر اردبیل تا چند سال قبل در حسرت دیدن افتتاح پروژه های عمران شهری بودند و در گذرگاه های این محله ها غیر از چمن های وسط خیابان ها که آن هم از وضعیت مطلوبی برخوردار نبود یک متر مربع نیز فضای سبز مناسب به چشم نمی خورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای یک طرح بزرگ عمرانی در اطراف محوطه امام زاده سید صدرالدین اردبیل در آینده نزیدک خبر داد.

حجت الاسلام سرداری افزود: این طرح در زمینی به مساحت 28 هکتار اجرا می شود که نقش اساسی در ایجاد فضای نشاط و نیز ارتقای فرهنگ و برخورداری اهالی از امکانات فرهنگی خواهد داشت.

او کمبود منابع مالی و اعتبارها را از مشکل های اساسی شهرداری اردبیل دانست که مانع از اجرای پروژه های بسیار بزرگ می شود و گفت: اگر این مشکل برطرف شود ساکنان اردبیل شاهد خدمات مطلوب تر و بیشتری خواهند بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، در مراسمی که در مکان پارک تپه سربند از محله های محروم شمال شهر اردبیل با حضور جمعی از مسوولان و جمعیت زیادی از اهالی کوچه ها و محله های اطراف منطقه برگزار شد 46 پروژه عمرانی و خدماتی شهرداری اردبیل مورد بهره برداری قرار گرفت.

اردبیل به عنوان مرکز استان بیش از نیم میلیون نفر جمعیت را در شش هزار و 500 هکتار مساحت جای داده است.

592/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.