پنجشنبه، ۰۸ آبان ۹۳ - ۰۴:۱۵

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خصوصی ثانی عصر پنجشنبه در جلسه هلال احمر استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا خصوصی ثانی عصر پنجشنبه در جلسه هلال احمر استان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبداالله الحسین(ع) افزود:  نقش هلال احمر در زمان وقوع حوادث نقشي محوري و برجسته است و اين نهاد با پشتوانه مردم، خيران و اعضاي حمايتي به ويژه نقش جوانان داوطلب خدمات ارزشمندي را ارائه مي‌ كند.

وي همچنین با بيان اينكه هموطنان در زمان بحران نيازمند امداد و نجات جمعيت هلال احمر هستند، تصريح كرد: بهترين خصلت اين نهاد در زمان وقوع حوادث و در راستاي خدمت‌ رساني به مردم خلوص نيت و مهرورزي است كه از درد و آلام حادثه‌ ديدگان تا حد زيادي مي‌ كاهد.

مدیرعامل هلال احمر گیلان با یادآوری اینکه نقش هلال احمر در جامعه امروزی بی‌نظیر و بسیار با اهمیت است، گفت: جمعيت هلال احمر نقش برجسته اي را در اعتلاي فرهنگ و ايجاد جامعه اي ايمن ايفا مي‌كند.

وی در ادامه با بیان اینکه  امدادگران، داوطلبان و سایر اعضای جمعیت هلال احمر جزو نخستین نیروهای حاضر در محل وقوع حوادث هستند، افزود: هلال احمر نقش مهم و برجسته ای در ارتقای فرهنگ امدادی و مهارت های زندگی دارد.

خصوصی بیان داشت: جمعیت هلال احمر كشور نهادی بشر دوستانه است كه خدمات بسیاری در داخل و خارج از كشور داشته است.

وی تصریح کرد: این جمعیت تاكنون اقدامات بسیار موثری در خصوص آموزش امدادی و كمك های اولیه به اقشار مختلف جامعه به ویژه كاركنان دولت داشته است.

مدیر عامل هلال احمر گیلان در ادامه نقش بصیرت دینی را در خلق نهضت حسینی انکار ناپذیر  دانست و گفت: از ويژگي هاي برجسته نهضت عاشورا بصيرت و آگاهي است. عاشورا مکتب انسان سازی است.

وی همچنین با بیان اینکه عاشورا تنها یک واقعه و حادثه نیست، اظهارداشت: عاشورا یک مکتب است که در گستره زندگی بشریت ساری و جاری است.

خصوصی ثانی اذعان داشت: عاشورا و قیام امام حسین (ع) الگوی بی بدیلی است که منحصر به یک مکتب یا تفکر خاص نیست بلکه عاشورا مکتب انسان سازی است که همه هستی را در بر می گیرد.

وی یادآورشد: قیام کربلا متعلق به همه زمان‌ها، مکان‌ها و همه تاریخ است که به عنوان یک الگوی کامل برای جوامع بشری محسوب می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *