یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۵:۵۳

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈسید احمد میرعمادیˈ روز شنبه در دیدار با شهردار و کارکنان شهرداری خرم آباد، افزود:…

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ˈسید احمد میرعمادیˈ روز شنبه در دیدار با شهردار و کارکنان شهرداری خرم آباد، افزود: شهرداری باید مطابق قانون و براساس برنامه تعیین شده شورای اسلامی شهر، در جهت رفع نواقص و جبران ضعف ها و خدمت رسانی بهینه و مطلوب به مردم اقدام کنند.

امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: در صورت عدم اجرای برنامه ها در مدت زمان معین، شورای شهر می تواند شهردار را بازخواست کند و علت کم کاری ها را جویا شود.

وی اظهار داشت: شهرداری ها همواره در معرض افراد سودجو و فرصت طلب بوده اند و با انواع سفارشات و واسطه گری ها مواجه شده اند، اما باید مطابق قانون با رانت خواران و افرادی که سودهای کلان برده اند، اما به عمران و آبادانی شهر کمکی نکرده اند، برخورد جدی شود.

وی ادامه داد: اصل و ملاک برای سنجش عملکرد شهرداری، رضایت مردم است بنابراین باید در کار مردم تسهیل و تسریع ایجاد کرد و از سخت گیری و معطل کردن مردم پرهیز کرده و زمینه برای جلب رضایت شهروندان را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در قانون، ناظری برای کار شوراها در نظر گرفته نشده و این یک نقص بزرگ به شمار می رود، گفت: از شورای اسلامی شهر نیز انتظار می رود براساس عقلانیت عمل کند و موجب ایجاد تفرقه و اختلاف میان مدیران و عرصه خدمت رسانی به مردم نشود.

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: دراین زمینه، یکی از اقدامات مفید و موثری شورای اسلامی شهر در راستای رشد و توسعه شهری و خدمت رسانی بهینه به مردم، تلاش جذب سرمایه گذار و رونق فعالیت ها در عرصه خدمت به مردم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکیدبر رعایت اخلاق اسلامی و خیرخواهی در عرصه مدیریت ، افزود: مسوولان و خدمتگزاران مردم باید سیاست همکاری، تعاون، پشتیبانی و ایجاد امید در دل ملت را دنبال کنند و خدمت به مردم را مبنای اصلی کار خود قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی همچنین با اشاره به اقدامات فرهنگی شهرداری ها، گفت: فعالیت های فرهنگی شهرداری در تربیت، نهادینه کردن اخلاق و اشاعه فرهنگ در بین مردم تأثیرگذار است.

وی تصریح کرد: شناخت اخلاق و فرهنگ مردم هر دیار براساس فعالیت های این سازمان صورت می گیرد، بنابراین باید در تقویت فعالیت های فرهنگی و رعایت اخلاق های دینی دقت کرد و در ساخت وساز شهری به فرهنگ اسلامی و دینی توجه ویژه داشت.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه شهردار همانند سربازی است که شورای شهر او را به میدان می فرستد، عنوان کرد: هماهنگی بین شورا و شهرداری یک اصالت کاری مهم است، شورای شهر باید روی انتخاب شهردار دقت کند و پس از انتخاب از ارائه هرگونه کمک و پشتیبانی به شهردار کوتاهی نکند.

7269/1625

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.