سه شنبه، ۰۸ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۹

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی دومین قطب پرورش شتر در سطح کشوراست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی،«محمدعلی رضایی» صبح امروز(سه‌شنبه…

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی دومین قطب پرورش شتر در سطح کشوراست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خراسان‌جنوبی،«محمدعلی رضایی» صبح امروز(سه‌شنبه 8 مهرماه) در جمع خبرنگاران گفت: در شش ماهه‌ی نخست سال 1532 تن خوراک طیور، 552 هزار و 500 قطعه جوجه یک روزه و 52 هزار و 500 قطعه مرغ زنده به افغانستان صادر شد.

وی افزود: طی شش ماهه‌ی نخست سال، 516 تن مرغ‌ منجمد و 390 هزار قطعه مرغ نطفه‌دار نیز به افغانستان صادر شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی از فعالیت بیش از 700 واحد مرغداری گوشتی در استان خبر داد و گفت: خراسان‌جنوبی قطب تولید گوشت طیور در کشور است که 3.6 درصد مصرف کشور در خراسان‌جنوبی تأمین می‌شود.

رضایی ادامه داد: طی شش ماهه‌ی نخست سال 3880 تن گوشت مرغ به خارج از استان صادر شده که در مدت مشابه پارسال، 2680 تن صادرات داشتیم.

وی تصریح کرد: هم‌چنین امسال، 95 درصد مرغ زنده صادراتی استان به سیستان و بلوچستان صادر شده است.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از ابتدای سال برای 7 میلیون و 707 هزار قطعه مرغ زنده به کشتارگاه‌های استان مجوز صادر شده و در خصوص توقیف دام غیرمجاز نیز 39 فقره توقیف و 29 پرونده تشکیل شده است.

رضایی یادآور شد: هم‌چنین امسال، 13 میلیون و 520 هزار قطعه جوجه‌ریزی در سالن‌های پرورش داشتیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف دامپزشکی کنترل فرآورده‌های خام دامی عرضه در مواد پروتئینی و رستوران‌هاست، گفت: 10 تن و 70 کیلوگرم گوشت غیربهداشتی تخمین و معدوم و 26 پرونده تشکیل شده است.

رضایی تصریح کرد: خراسان‌جنوبی بیش از 10 برابر مصرف استان تولید طیور داریم که نیاز مشخص و بازار مصرف نیز داریم.

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: قطب دوم کشور در پرورش شتر هستیم و با توجه به زیرساخت‌های پرورش محکم و پایدار در دام نیاز به واردات دام در استان نداریم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.