دوشنبه، ۲۹ اردیبهشت ۹۳ - ۱۱:۳۹

ˈغلامرضا هادربادیˈ روز دوشنبه در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت: سالانه 12 هزار تن تخم…

ˈغلامرضا هادربادیˈ روز دوشنبه در جلسه شورای ساماندهی مبادلات مرزی و کارگروه توسعه صادرات خراسان جنوبی اظهار داشت: سالانه 12 هزار تن تخم مرغ و 45 هزار تن گوشت مرغ در استان تولید می شود.

هادربادی با بیان اینکه خراسان جنوبی قطب تولید گوشت مرغ در شرق کشور است یادآور شد: یک واحد بزرگ خوراک طیور به زودی در استان راه اندازی می شود که ظرفیت تولید آن 380 هزار تن در سال است.

وی ادامه داد: هم اکنون صادرات تخم مرغ آزاد است اما با افزایش قیمت، صادرات آن نیز متوقف شده که این امر موجب متضرر شدن تولیدکنندگان استان می شود لذا باید یک روال ثابت برای این مسئله وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه واردات محصولات کشاورزی خطر ورود آفت به کشور را افزایش می دهد گفت: افغانستان به هیچیک از تعهدات بهداشتی و قرنطینه ای پایبند نیست لذا طرف مقابل در امر واردات ملزم به رعایت نکات بهداشتی شود.

فرمانده مرزبانی خراسان جنوبی هم در این جلسه، مرز این استان را یکی از امن ترین مرزهای کشور دانست و افزود: هم اکنون با اقدامات کنترلی وضعیت مطلوبی در مرزهای استان حاکم است.

سرهنگ ˈ احمد شهرکیˈ گفت: از ابتدای سال جاری با وجود 465 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان فقط سه کیلوگرم مواد مخدر در مرزهای استان کشف شده است.665: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *