پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۹:۴۰

به گزارش خبرنگار مهر، وجه اله خدمتگزار در سفر به شهرستان سربیشه و در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه نگاه مدیران…

به گزارش خبرنگار مهر، وجه اله خدمتگزار در سفر به شهرستان سربیشه و در جمع مردم این شهرستان با بیان اینکه نگاه مدیران در استان یک نگاه خدمتگزاری و خدمت رسانی به مردم است؛ اظهارکرد: خراسان جنوبی شرایط خاصی دارد و باید با همه وسایل و امکانات در جهت رفع مشکلات استان و شهرستان تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه مدیران باید مجدانه و  با تلاش بی وقفه در راستای توسعه استان گام بردارند، بیان کرد: اگر می خواهیم با نشاط و معیشت بالا زندگی کنیم و به پویایی برسیم باید به شهرستان ها نگاه ویژه ای داشته باشیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی مرز مشترک با افغانستان دارد ، تصریح کرد: باید در راستای  داشتن مرز امن فضای رفاهی برای مرز نشینان بایستی حداقل های معیشتی را فراهم کنیم

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید فعالیت هایی در جهت ماندگاری روستاییان در روستا ها دنبال کنند، تصریح کرد: از افراد توانمند در امر سرمایه گذاری برای پیشرفت و توسعه شهرستانهای سربیشه و نهبندان حمایت می کنیم.

خدمتگزار گفت: به هر تعداد سرمایه گذار در استان در بخش های مختلف سرمایه گذاری کنند تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق توسعه ملی به آنها پرداخت می شود.

وی خواستار  پیگیری مدیران و مسئولان در جهت رفع مشکل گازرسانی به شهرستان سربیشه شد و افزود: باید با جدیت و نگاه توسعه محور و ایجاد اشتغال مشکلات استان را پی گیری کنیم.

استاندار خراسان جنوبی بیان داشت: نمایندگی وزارت خارجه در راستای استقلال و پیگیری آسانتر امورات مرزی با توجه به وجود پایانه ها و گمرکات مرزی در استان راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه راه اندازی پروژه خط ریل راه آهن استان به عنوان یکی از مطالبات مردم استان در حال پیگیر است، عنوان کرد: تاكنون اقدامات خوبي در مسير توسعه زيرساخت هاي خراسان جنوبي  نیز انجام شده است.

خدمتگزار تصریح کرد: در سال جاری با توجه به سند توسعه استان 82 میلیارد تومان به استان تخصیص داده شد که امید داریم که از منابع دیگر این میزان اعتبار را افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه مبلغ 100ميليارد تومان اعتبار از محل اعتبارات مديريت بحران به منظور كاهش مشكلات ناشي از خشكسالي بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي در اختيار معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري قرار گرفته است؛ یادآورشد:  این رقم بر اساس شاخص هاي مشخص بين سه استان خراسان جنوبي،رضوي و شمالي توزيع خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.