چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۱

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان، بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز پالش آلاینده های محیط زیست در مشهد اظهار کرد: توسعه…

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان، بعدازظهر سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز پالش آلاینده های محیط زیست در مشهد اظهار کرد: توسعه فرهنگی و اجتماعی در خراسان رضوی بدون مشارکت بخش مردمی شکل نمی گیرد و در این زمینه نقش نخبگان و متخصصان بسیار موثر است.

وی ادامه داد: توسعه می تواند در کاهش آلاینده ها نیز بسیار موثر باشد و از سویی دیگر در کشور ما بحث نیاز به توسعه بسیار جدی است و اولین نیازی که مردم در این بخش به آن اشاره می کنند؛ بحث اشتغال است.

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: امروز در حوزه اشتغال مشکلاتی وجود دارد که مانع توسعه می شود و در این راستا باید طرح هایی ارائه شود و در این میان باید در نظر داشت که دولت ظرفیتی برای ایجاد اشتغال ندارد و باید از سوی بخش خصوصی این امر دنبال شود.

وی با اعلام اینکه اگر بنا داریم به مقوله توسعه دست یابیم باید آینده را فدای امروز نکنیم، اظهار کرد: مشارکت بخش خصوصی در حوزه محیط زیست امری مهم است که در توسعه این استان نقش دارد و باید در نظر داشت که دولت به تنهایی نمی تواند این خواسته ها و برنامه ها را پاسخگو باشد.

به گفته وی مشهد در سال 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و از این جهت این کلانشهر مذهبی جهان باید در حوزه محیط زیست آمادگی کاملی داشته باشد.

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که این استان در سال جاری با آن مواجه شد مربوط به نداشتن 3 کشت و طوفان و تگرگ بود و در یک دوره چندساله این استان دچار کم آبی شد.

رشیدیان با اعلام اینکه امروز در بحث آب پشت سدها و روان آبها دچار مشکلاتی هستیم، عنوان کرد: اقتصاد این استان بر چندپایه بنا شده و در این راستا مشهد به خاطر وجود 25 میلیون زائر داخلی و خارجی نیازمند نگاه ملی و فراملی است.

وی تاکید کرد: سال جاری باتوجه به تغییراتی که در بودجه رخ داد دچار مشکلاتی شدیم و این امر درحالی اتفاق افتاد که بودجه زیارتی نیز میان تمام استان ها تقسیم شد و سهم ناچیزی به این استان اختصاص یافت.

وی از رتبه چهارم این استان در بخش صنعت خبر داد و افزود: خراسان رضوی دارای 44 نوع ماده معدنی است و یکی از غنی ترین معادن کشور متعلق به این استان پهناور است و باید از تمامی این ظرفیت ها برای دست یابی به توسعه بهره برداری کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.