سه شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سیزدهم رجب سالروز میلاد امام علی(ع)، جشن های میلاد ولادت مولای متقیان با حضور خیل کثیری از…

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با سیزدهم رجب سالروز میلاد امام علی(ع)، جشن های میلاد ولادت مولای متقیان با حضور خیل کثیری از مردم متدین و دوست دار اهل بیت(ع) خراسان شمالی در مساجد و امامزاده های این استان برگزار شد.

به یمن 13 رجب، دیشب و امروز 13 امامزاده شاخص خراسان شمالی میزبان جشن های میلاد مولود کعبه بودند؛ در این مراسم ها علاوه بر سخنرانی سخنرانان مذهبی، برنامه های دیگری چون مولودی خوانی مداحان اهل بیت، قرائت اشعار آیینی، پخش شربت و شیرینی در بین شرکت کنندگان و زائران و … برگزار شد.

در بجنورد، مرکز خراسان شمالی جشن محوری میلاد امیرالمؤمنان(ع) در حرم مطهر حضرت سیدعباس بن موسی بن جعفر(ع)، برادر گرامی امام رضا(ع) با حضور خیل کثیری از مردم متدین برگزار شد.

همچنین در جشن میلاد مولود کعبه در بجنورد؛ به 15 نفر از شرکت کنندگانی که نام آنها علی بود؛ هدایایی به رسم یادبود از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خراسان شمالی اهدا شد.

امروز در شماری از مساجد استان خراسان شمالی مردم شیعه و سنی فارغ از برخی اختلافات جزئی، در کنار یکدیگر میلاد امام علی(ع) را جشن گرفتند.

همچنین در خیابان ها و معابر شهرهای استان که از چند روز پیش به این مناسبت آذین بندی شده اند؛ پخش شربت و شیرینی از سوی مردم متدین و دوستدار اهل بیت(ع) در حال انجام است.

اکنون در خراسان شمالی علاوه بر خیابان ها و معابر، اماکن اداری و سر در برخی منازل نیز ریسه بندی و آذین شده و در بازار و مساجد و حسینیه ها هم پارچه ها و پرچم های رنگین جشن و شادی برافراشته شده اند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.