دوشنبه، ۳۱ شهریور ۹۳ - ۰۲:۰۳

نماینده مردم بجنورد، گرمه جاجرم و مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وجود خشکسالی…

نماینده مردم بجنورد، گرمه جاجرم و مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وجود خشکسالی شدید در استان، دولت باید اعتبارات و تسهیلات مناسبی به این منطقه اختصاص دهد.

موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، اظهار کرد: میزان بارش بارندگی استان در گذشته 265 میلی متر بوده و این در حالیست که هم اکنون این شاخص به 160 میلی متر رسیده است.

وی با بیان این که به همین سبب میزان آب چشمه و چاه‌ها نیز کاهش یافته است، عنوان کرد: در گذشته فقط 70 روستا در استان با تانکر آب رسانی می‌شد، اما در حال حاضر این تعداد به بیش از 150 روستا رسیده است.

ثروتی با تاکید بر این‌که دولت موظف است برای جلوگیری از خسارت‌های فراوان خشکسالی به مردم منطقه اعتبارات و تسهیلات مناسبی اختصاص دهد، ادامه داد: باید با اختصاص این اعتبارات به منظور رفع مشکلات کشاورزان و دامداران، استخرهای ذخیره آب و کانال بتنی آب ایجاد شود.

وی با ذکر این که دولت باید در بخش آب رسانی به روستاهای استان توجه ویژه‌ای داشته باشد، افزود: هم اکنون آبفای روستایی در استان اعتبار مورد نیاز را به منظور تامین آب لازم در روستاها را ندارد، بر این اساس نیازمند توجه ویژه دولت است.

ثروتی گفت: هم اکنون دامداران خراسان شمالی به سبب خشکسالی و عدم تمکن مالی برای تهیه علوفه بسیاری از دام های خود را فروختند در صورتی که اگر تسهیلات مناسبی در اختیار این افراد قرار می گرفت، آنان با مشکلات کمتری روبرو می شدند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.