سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۳

معاون اول رییس جمهور از توسعه صادرات به عنوان یکی از راه‌های برون‌رفت از شرایط رکود یاد کرد و گفت: خروج از رکود…

معاون اول رییس جمهور از توسعه صادرات به عنوان یکی از راه‌های برون‌رفت از شرایط رکود یاد کرد و گفت: خروج از رکود از اصلی ترین برنامه های دولت در سال جاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز(دوشنبه) در جلسه شورای عالی توسعه صادرات، بر لزوم حمایت از صادرکنندگان کشور تاکید کرد و از وزارت صنعت، معدن و تجارت و دستگاههای مرتبط خواست دستورالعملی مشخص برای اقدامات حمایتی از صادرکنندگان تدوین کنند.
 
وی از توسعه صادرات به عنوان یکی از راههای برون‌رفت از شرایط رکود یاد کرد و گفت: خروج از رکود از اصلی ترین برنامه های دولت در سال جاری است و از این رو ضروری است تدابیر و راهکارهایی برای تقویت و توسعه صادرات کشور اندیشیده شود.
 
معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به مشکلات صدور ضمانت‌نامه بانکی برای صادرات خدمات فنی و مهندسی، از بانک مرکزی خواست ظرف مدت یک ماه این موضوع را بررسی و پیشنهادات و راهکارهای خود را ارائه دهند.
 
در این جلسه که وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، معاون علمی و فناوری رییس جمهور، معاون حقوقی رییس جمهور، معاون رییس جمهور و رییس‌ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رییس سازمان ملی استاندارد و رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، گزارشی از عملکرد صادرات کالا و خدمات در سال 92 و دو ماهه ابتدای سال جاری از سوی رییس سازمان توسعه تجارت ارائه شد.
 
رییس سازمان توسعه تجارت همچنین گزارشی نیز در خصوص اهداف و عملکرد صادرات غیر نفتی در حوزه کالا و خدمات در برنامه پنجم توسعه و نیز اثرات پرداخت جوایز صادراتی در تحقق اهداف صادراتی ارائه کرد.
 
محدودیت منابع بانکها، لزوم اخذ گواهی استاندارد اجبای جهت صادرات کالا و تاخیر در استرداد حقوق ورودی به صادرکنندگان از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.