یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۳:۳۷

به گزارش خبرگزاری مهر، هانس دنیلسون (Hans-Ake Danielsson) با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه ماندگاری کیفیت اتوبوس‌های تولیدی به دو…

به گزارش خبرگزاری مهر، هانس دنیلسون (Hans-Ake Danielsson) با بیان این مطلب و با تاکید بر اینکه ماندگاری کیفیت اتوبوس‌های تولیدی به دو عامل “تولید و خدمات” و “سرویس و نگهداری” وابسته است، تصویرسازی فعلی از عقاب افشان را اشتباه خواند.

وی ادامه داد: از آنجایی که درصد قابل توجهی از اتوبوس های بین شهری کشور به اسکانیا اختصاص دارد، بنابر این با توجه به تعداد اتوبوس‌های این شرکت، می توان گفت که تعداد سوانح پدیدآمده طبیعی بوده است.

سخنگوی شرکت اسکانیا با بیان اینکه همکاری با عقاب افشان از 15 سال قبل آغاز و در چند سال اخیر، ایران به بزرگترین تولیدکننده اتوبوس تحت نظر اسکانیا در سراسر جهان تبدیل شده است، اضافه کرد: دو خصیصه شامل “قدیمی ترین اتوبوس ساز کشور” و “صادرکننده توانمند” به عنوان مهمترین دلایل انتخاب این شرکت ایرانی از سوی اسکانیا بوده است.

به گفته دنیلسون، حداکثر سرعت مجاز اتوبوس در اروپا 90کیلومتر در ساعت است و مدت زمان تردد استاندارد اتوبوس در جاده ها سالانه 200 تا 220 هزار کیلومتر می باشد در حالی که متاسفانه شاهد هیچ گونه محدودیت سرعت برای تردد اتوبوس در ایران و همچنین نظارت برای تردد بیش از 220 هزار کیلومتر در سال نیستیم.

وی، همچنین بسیاری از تصادفات را ناشی از “رانندگی بسیار بد” دانست و تاکید کرد: باید بگویم مشاهده کردیم بسیاری از مسائل مرتبط با کیفیت و امنیت اتوبوس های تولیدی اسکانیا پس از خروج خودرو از کارخانه تغییر کرده و تغییرات غیر مجاز روی خودرو انجام شده است.

دنیلسون، در همین زمینه به افزودن باک اضافه، تعمیرات خارج از شبکه نمایندگی های عقاب افشان و دستکاری های خارج از محدوده کارخانه اشاره و بیان کرد: مقامات مسئول ایرانی می توانند  با بهینه سازی شرایط رانندگی در کشور موضوعات و مسائل مطروحه را تحت کنترل و نظارت خود قرار دهند تا شاهد برخی سوانح نباشیم.

سخنگوی شرکت اسکانیا در ادامه از موظف شدن نماینده این شرکت در ایران برای بازبینی مجدد اتوبوس های اسکانیا بدون دریافت هزینه خبر داد و افزود: این حرکت و تصمیم به منظور همکاری با پلیس ایران و آگاهی از شرایط فعلی اتوبوس‌های اسکانیا صورت خواهد گرفت.

وی به رغم اتفاقات چند وقت اخیر و با توجه به اینکه سال گذشته افزون بر 18 هزار نفر در تصادفات جان خود را از دست داده اند، تنها 1.2 درصد از این آمار را به دلیل تصادفات اتوبوس دانست در حالی که 70 درصد حمل و نقل مسافر در ایران به وسیله اتوبوس انجام می شود.

دنیلسون، با اشاره به برخی تحریم‌های ایران در دوره اخیر و دشواری شرایط اقتصادی و افزایش هزینه های جاری از تحت فشار قرار گرفتن مصرف کنندگان سخن گفت و معتقد است: با توجه به موارد مطروحه تعداد زیادی از رانندگان اتوبوس دوره های سرویس و نگهداری خود را برای اینکه هزینه های کمتری متحمل شوند، به تاخیر انداخته اند.

وی با توجه به اینکه شرکت اسکانیا در سال 1981 تاسیس شده است و در بیشتر از 100 کشور جهان فعالیت دارد، متذکر شد: اسکانیا اتوبوس های کامل شامل اتاق و شاسی می سازد که این تولیدات در شرکت های طرف قرارداد و سازنده بدنه و اتاق تکمیل و عرضه می شود.

سخنگوی شرکت اسکانیا در پایان با تاکید دوباره بر اینکه اتوبوس های عقاب افشان الزامات اسکانیا را برآورده می کند به طوریکه تمام تولیدات این شرکت قابلیت صدور به کشورهای اروپایی را دارد، خاطرنشان کرد: به تازگی موضوعی مبنی بر جدایی اسکانیا از عقاب مطرح شده است که باید بگویم کاملا اشتباه است چراکه ما به نماینده خود در ایران اطمینان کامل داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.