چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۱۴

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عاشوری عصر سه شنبه در بازدید از پروژه های عمرانی فومن و شفت افزود: امسال دولت از مجموع…

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر عاشوری عصر سه شنبه در بازدید از پروژه های عمرانی فومن و شفت افزود: امسال دولت از مجموع سه هزار پروژه ( ملی) در حال اجرا فقط  احداث 300 پروژه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی همچنین به پروژه ملاسرا – شفت – زنجان اشاره کرد و اظهارداشت: تمامی مراحل این پروژه از قبیل مطالعه، نقشه برداری و همچنین انتخاب پیمانکار انجام شده است.   

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه مسیر مزبور بزودی از سه راه ملاسرا به سمت شفت بصورت دوبانده بازگشایی خواهد شد، گفت: فاز نخست این پروژه به پیمانکار واگذار شده و هم اکنون پیمانکار مشغول تجهیز کارگاه است.

وی در ادامه منابع پروژه های ملی را محدود اعلام کرد و افزود: به یقین روند اجرای این نوع پروژه ها طولانی خواهد بود مگر اینکه به شرکت های خصوصی قوی واگذار شود.

عاشوری با اشاره به اینکه ماسوله یکی از مهمترین مناطق گردشگری نه تنها ایران بلکه جهان است، اظهار داشت: این شهرک دارای دو معضل اساسی از قبیل راه دسترسی و پارکینگ  است.

وی اذعان داشت: از بخش خصوصی برای احداث پارکینگ طبقاتی در شهرک تاریخی ماسوله درخواست شده ولی هنوز سرمایه گذاری بصورت قطعی برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی نکرده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: بازدهی سرمایه گذاری در ماسوله درازمدت بوده و توجیه اقتصادی دارد.

وی افزود:  امسال دوبار مسیر دسترسی فومن به ماسوله روکش آسفالت شده است و  همچنین بزودی ورودی شهر ماسوله بطول سه کیلومتر به زیر پوشش آسفالت می رود.

عاشوری اظهارداشت: برای مهار سنگ های بالا دست ماسوله چهار میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده است تا این سنگ ها در مواقع زلزله، سیل، باراندگی های شدید و غیره  در اثر ریزش به مردم آسیب وارد نکنند.

وی در ادامه از تامین پنج میلیارد تومان اعتباری برای آسفالت جاده ماجولان  – ماسوله خبر داد و افزود: این مسیر بعد از گذشت 35 سال به زیر پوشش آسفالت می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.