سه شنبه، ۰۶ آبان ۹۳ - ۱۱:۰۰

برای چهارمین بار در 3 ماه اخیر قطار باری در محور تهران – اهواز در محدوده خطوط راه‌آهن لرستان از ریل خارج شد….

برای چهارمین بار در 3 ماه اخیر قطار باری در محور تهران – اهواز در محدوده خطوط راه‌آهن لرستان از ریل خارج شد.

حمیدرضا گودرزی، فرماندار اندیمشک در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه خوزستان، اظهار کرد: این قطار در ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد امروز، ششم آبان‌ماه از مسیر ریل ایستگاه استان لرستان خارج شده است.

وی افزود: سه قطار مسافربری که در ادامه این قطار در حال حرکت بودند، با توقف این قطار متوقف و از حرکت بازماندند. قرار است مسافران این قطارها از طریق قطارهایی از اندیمشک به مسیر خود ادامه دهند.

گودرزی تصریح‌ کرد: در حال حاضر علت حادثه توسط مسئولان راه‌آهن در حال بررسی است اما انتظار داریم این مشکل به صورت جدی‌تر پیگیری شود.

فرماندار اندیمشک گفت: دغدغه ما حل این مشکل است، چرا که احتمال خروج قطارهای مسافربری از ریل در این مسیر بعید نیست و در این صورت مشخص نیست چه اتفاقی خواهد افتاد و این نگرانی همواره برای ما وجود دارد.

فرسودگی خطوط دلیل خروج قطار از ریل است

مدیرکل راه‌آهن جنوب با اشاره به از ریل خارج شدن قطار باری در محور تهران – اهواز در بامداد امروز، گفت: خط راه‌آهن جنوب کهنه و فرسوده است که عمده‌ترین علت خارج شدن قطار از ریل در این مسیر همین موضوع فرسودگی است.

عبدالکریم درویش‌زاده در این باره به خبرنگار ایسنا منطقه خوزستان گفت: این قطار در محدوده اداره‌کل راه آهن لرستان از ریل خارج شده که این محور در مسیر محور جنوب قرار دارد.

وی افزود: تعدادی از واگن‌های این قطار در محدوده ایستگاه کشور در محدوده لرستان از ریل خارج شده که در حال حاضر به دلیل مسدود شدن این مسیر، چند قطار مسافربری پشت این قطار متوقف مانده‌اند. عملیات آزادسازی مسیر توسط قطارهای نجات آغاز شده که حداکثر تا ساعاتی دیگر مسیر باز می‌شود.

مدیرکل راه‌آهن جنوب گفت: 250 کیلومتر از خطوط محور جنوب فرسوده و قدیمی است که عملیات بازسازی خط در دستور کار قرار گرفته و بخشی از آن انجام شده و مابقی در دست اقدام است، البته بازسازی خط نیاز به تأمین اعتبار دارد که در این صورت این خط بازسازی می‌شود. بازسازی زمان‌بر بوده و در کوتاه‌مدت قابل تحقق نیست. حداقل یک تا یک سال و نیم زمان نیاز دارد و باید به صورت مداوم این کار انجام شود.

درویش‌زاده ادامه‌ داد: راه‌آهن همواره دغدغه بازسازی را در محور جنوب داشته اما بخشی از این کار باید در زمان گذشته انجام می‌شد که این کار انجام نشد و جزء کارهای انباشته شده و عقب مانده است.

وی خاطرنشان‌کرد: در حال حاضر اداره راه‌آهن در حال پیگیری این موضوع است که امیدواریم عملیات بازسازی انجام شود. این پروژه نیاز به تأمین اعتبار دارد که قاعدتا دولت باید توجه خاصی به این مساله داشته باشد و اعتبارات لازم را در اختیار راه آهن قرار دهد تا با بازسازی این خط، در آینده کمتر شاهد چنین اتفاقاتی باشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *