یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۲

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران؛ مستند «خروش خموش» از مجموعه «شکوه شکفتن» با هدف به تصویر کشیدن آداب و رسوم ایرانیان…

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران؛ مستند «خروش خموش» از مجموعه «شکوه شکفتن» با هدف به تصویر کشیدن آداب و رسوم ایرانیان در فصل بهار ، یکشنبه از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مجموعه به مسایل و جنبه‌های مختلف به وجود آمدن بهار جدید و سال نو می‌پردازد و در این بین آداب و رسوم و فعالیت‌های اقوام مختلف ایرانی را از جنبه‌های سمبولیسم، قوم‌شناسی، اسطوره‌شناسی و مردم‌شناسی مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر در اصل در دو بخش قوم‌شناسانه و قوم‌نگارانه و از سوی دیگر جنبه آیینی تهیه شده است.

در تولید مجموعه مستند «شکوه شکفتن» فیلمسازان مختلفی مشارکت داشته‌اند، به این ترتیب که قسمت‌های «خروش خموش»، «آناهید»، «آبی سرخ»، «هفت گام سبز» و «رستم» را فرشاد فرشته‌حکمت، «نو سال» را فرهاد مهرانفر، «ریشه‌ها» را محمد مقدم، «نغمه عید»، «قصه‌های کرسی» و «از زمستان درآمدم» را حسن دهقان، «روز آفرینش» را سودابه مجاوری، «این سخن آبی است» را رضا مجلسی و «پرواز در آینه» را مسعود سفلایی کارگردانی کرده‌اند.

این مجموعه مستند در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، اصفهان، فارس، بوشهر، گیلان و مازندران تولید شده است.

«خروش خموش» یکشنبه ، 21 اردیبهشت ماه ، ساعت 17 و به مدت 26 دقیقه از شبکه مستند پخش می شود.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.