دوشنبه، ۰۷ مهر ۹۳ - ۰۷:۰۷

‌رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 76 هزار تن گندم مازاد در استان خریداری شده که افزایش خرید 6 برابری نسبت به سال…

‌رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 76 هزار تن گندم مازاد در استان خریداری شده که افزایش خرید 6 برابری نسبت به سال گذشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، دلاور حیدرپور ظهر دوشنبه 7 مهرماه 93 در دیدار با نماینده ولی فقیه مازندران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارکرد: ‌علی رغم کاستی‌هایی که در 8 سال جنگ تحمیلی بر علیه ایران وجود داشت، با همت و تلاش جوانان و ایمان و شهادت، وجبی از خاک کشور کم نشد‌.

حیدرپور با بیان اینکه در آن دوران جهاد سازندگی در کنار نیروهای ارتش، سپاه و بسیج پشتیبانی کرده و توانسته حماسه‌ای بوجود اورد و ایده و حرف خود را به دنیا بزند، گفت: در کنار تلاش‌های رزمندگان سپاه، ارتش و بسیج جهاد سازندگی دیروز و جهاد کشاورزی امروز توانسته با همکاری هم دشمن را با خواری و ذلت از خاک منطقه بیرون کند و حرف خود را با قدرت و اقتدار به دیگر ملت‌ها بزند و اثبات کند که ایران اسلامی فراتر از آن چیزی که حرف می‌زند، می‌تواند عمل کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: امروز‌ هم جمهوری اسلامی ایران با قدرت و ابهت حرف خود را به دنیا می‌زند و واهمه‌ای از دشمنان ندارد.

وی با اعلام اینکه مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در طول 8 سال دفاع مقدس 540 هزار اعزامی به جبهه‌ها داشته که از این میان 3 هزار و 300 شهید، یک هزار و 200 آزاد و 23 هزار جانباز تقدیم جمهوری اسلامی کرده است، گفت: جهاد کشاورزی مازندران 62 هزار اعزامی به جبهه‌ها داشته که از این تعداد 516 جانباز و 52 آزاده داشته که پیروزی با عزتی را برای ملت ایران اسلامی در طول 8 سال دفاع مقدس به ارمغان آورده است.

حیدرپور در بخش دیگری از سخنان خود به جبهه تولید و عهده دار بودن جهاد کشاورزی در راستای تامین غذای مردم و ایجاد امنیت غذایی گفت: با تدابیر صورت گرفته نزدیک 7 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که 2 میلیون و 200 هزار تن بیشتر از سال گذشته خریداری شده است که این امر نشان دهنده یک قدم کاهش وابستگی به خارج و خود اتکایی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ادامه داد: 76 هزار تن گندم مازاد در استان خریداری شده که افزایش خرید 6 برابری نسبت به سال گذشته است.

وی با اشاره به در پیش بودن سال زراعی 93-94 گفت: نهاده‌های کشاورزی به میزان کافی در انبارها موجود است و هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

حیدرپور اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته از نظر اعتباری، 2 برابر اعتبار تملکی ملی و استانی را سازمان جهاد کشاورزی داراست و‌ با وجود برخورداری از این اعتبارات گامی در جهت ایجاد اشتغال برداشته‌ایم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه طی سه سال آینده 10 هزار هکتار از توسعه باغات را در دستور کار داریم، گفت: 3 هزار هکتار از توسعه باغات امسال در برنامه کاری جهاد کشاورزی مازندران قرار دارد.

به گفته وی، سازمان جهاد کشاورزی مازندران در سال 92-93 حدود 200 بازنشسته دارد که امیدواریم با مدیریت جهادی این کمبودها جبران شود‌.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *