یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۱۹

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح خط تولید مایع دیالیز و رونمایی از دستاوردهای جدید دارویی…

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در مراسم افتتاح خط تولید مایع دیالیز و رونمایی از دستاوردهای جدید دارویی و درمانی جمعیت هلال احمر با بیان این مطلب گفت: می توان بخشی از کارهایی که به دوش نظام سلامت است را به هلال احمر واگذار کرد چرا که این جمعیت به علت پشتوانه مردمی قوی ای که از آن برخوردار است، می تواند کمک خوبی برای وزارت بهداشت و درمان باشد.

وی با استقبال از همکاری هلال احمر با وزارت بهداشت و درمان در هر زمینه ای که امکان مشارکت وجود داشته باشد، تصریح کرد:وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  با همکاری هلال احمر می تواند در زمینه های تولید و خدمات گام های موثری بردارد، ضمن این که شرایط هلال احمر در این زمینه بسیار بهتر و مناسب تر از وزارت بهداشت است و می تواند برای ما به عنوان یک سرمایه گذار عمل کند.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با اعلام این که ما خریدار همه تولیدات و خدمات هلال احمرهستیم، تصریح کرد:به علاوه هلال احمر می تواند جدای از ایفای نقش در تولیدات بهداشتی و درمانی، در ایجاد هلدینگ های موثر در نظام سلامت کشور چون اورژانس و بیماران خاص کمک موثری برای وزارت بهداشت و درمان خواهد بود.

وی در ادامه به درخواست هلال احمر برای احداث پالایشگاه خون اشاره کرد و گفت: ما از سازمان خصوصی‌سازی درخواست احداث پالایشگاه دوم را کردیم که به همین منظور قرار است مناقصه‌ای برگزار شود و تاکنون ۵ سازمان برای همکاری با ما اعلام آمادگی کرده‌اند.

وزیر بهداشت افزود: شرکت‌کنندگان در مناقصه مدارک خود را ارسال کرده‌اند و امیدواریم که هلال احمر بتواند برنده این مناقصه باشد گرچه ما همه مقررات مناقصه را به طور کامل رعایت می‌کنیم و هر کسی که امکانات بهتری داشته باشد برنده خواهد شد.

هاشمی در مورد احداث پایگاه‌های امداد هوایی در کشور گفت: ۱۶ پایگاه امداد هوایی امسال احداث می‌شود و با استفاده از ظرفیت هلال احمر در پی افزایش تعداد این پایگاه‌ها هستیم و به همین منظور قراردادی با ستادکل نیروهای مسلح جهت تامین هلیکوپتر‌ها و هواپیماها امضا کرده‌ایم.

وی در این مراسم یاد و خاطره دکتر حبیبی به علت حمایت هایش از تشکیل جمعیت هلال احمر و دکتر وحید دستجردی به علت خدماتش در این حوزه را گرامی داشت.

در این مراسم تندیس صلح و دوستی به دکتر هاشمی، وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.