شنبه، ۲۴ خرداد ۹۳ - ۰۵:۲۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا افشار صبح شنبه در جمع خبرنگاران استان، با بیان این که از ابتدای فصل خرید تا کنون حدود…

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا افشار صبح شنبه در جمع خبرنگاران استان، با بیان این که از ابتدای فصل خرید تا کنون حدود 460 هزار تن از این محصول استراتژیک تحویل مراکز خرید شده، تاکنون این مقدار در قالب 64 هزار محموله در اقصی نقاط استان تحویل مراکز خرید شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته امر خرید تا تحویل آخرین محموله گندم ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به تعامل بسیار خوب و سازنده ای که بین مسئولین شرکت غله گلستان و بانک سپه استان برقرار است تا کنون حدود مبلغ 376 میلیارد تومان از این مطالبات به حساب گندمکاران زحمتکش گلستانی منظور شده است و این پرداختی ها ادامه خواهد داشت .

افشار خاطرنشان کرد: طبق آمارهای موجود بیشترین میزان خرید در سال زراعی جاری تا کنون مربوط به شهرستان آق قلا و کمترین آن مربوط به شهر فاضل آباد بوده است . همچنین با توجه به میزان خرید یاد شده استان گلستان توانسته است جایگاه سوم کشور از حیث تولید گندم را به خود اختصاص دهد .

وی اظهار کرد: سطح زیرکشت گندم استان گلستان در سال زراعی جاری حدود 370 هزار که شامل 164 هزار هکتار آن کشت آبی و 200 هزار هکتار هم به کشت دیم اختصاص پیدا کرده و این استان توانسته جایگاه سوم را در زمینه میزان خرید پس از استان های خوزستان و فارس در کشور کسب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.