پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی کلاته رحمانی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان…

به گزارش خبرنگار مهر، سید مهدی کلاته رحمانی عصر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان ضمن بیان اینکه برای حمایت از کشاورزان در صورت کاهش قیمت محصولات زراعی و باغی، این سازمان آماده خرید محصولات به صورت تضمینی است اظهار داشت: تاکنون این سازمان اقدام به خرید تضمینی یک میلیون و 500 هزار تن گندم از کشاورزان کرده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش دارد.

وی از اختصاص 10 هزار میلیارد ریال اعتبار برای خرید توافقی محصولات کشاورزی در سالجاری خبر داد گفت: همچنین در قالب برنامه های حمایتی دولت و مجلس از بخش کشاورزی یک هزار میلیارد ریال تنخواه برای خریدهای تضمینی محصولات کشاورزی پیش بینی شده است.

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی کشور با اشاره بر فعالتر شدن تشکل های صنفی در بخش کشاورزی تصریح کرد: چهار میلیون و 500 هزار نفر از بهره برداران این بخش به نوعی عضو تشکل های صنفی بخش کشاورزی هستند.

کلاته رحمانی در خاتمه، سهیم کردن کشاورزان در تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های بخش کشاورزی را از جمله اهداف ایجاد این تشکل ها برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.