شنبه، ۲۵ فروردین ۹۷ - ۰۳:۴۰
خرید ملک در خارج از کشور

خرید ملک در خارج از کشور به‌ عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت به شمار می‌رود. که در این میان مردم به دلایل مختلف،…

خرید ملک در خارج از کشور به‌ عنوان یک سرمایه‌گذاری بلند مدت به شمار می‌رود. که در این میان مردم به دلایل مختلف، سرمایه گذاری، سفر و یا دلایل دیگر، به خرید ملک در خارج از کشور اقدام می‌کنند. با این حال اگر شما هم به هر دلیلی قصد خرید ملک در خارج از کشور را دارید، حتما قبل از خرید ملک مورد نظر خود ، بدون آگاهی از این 4 نکته که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد ، یتوان برای شما مشکلاتی به دنبال داشته باشد.

قوانین مالکیت در کشوری که قصد خرید ملک در آن را دارید : یکی از اصول که باید برای خرید ملک در خارج از کشور مد نظر قرار داد ، اطلاع از قوانین مالکیت کشوری است که قرار است در آن ملکی خریداری کنید . چرا که هر کشور با کشورهای دیگر متفاوت است. مثلا برخی از کشورها فقط ملک را می‌فروشند نه زمین را، که البته به نفعتان نیست. سیاست‌های خرید ملک برخی کشورها آن‌قدر پیچیده است که حتما باید از وکیل استفاده کنید. اما چگونه باید یک وکیل مناسب استخدام کنید تا راهنمایی‌ تان کند؟

بنابراین اگر وکیلی انتخاب کنید که هم‌ زبان شما باشد کارتان بسیار راحت‌ تر می‌شود. می‌توانید از وکیل‌ های بین‌المللی استفاده کنید، زیرا به تمام قوانین مالکیت تسلط کامل دارند. خرید خانه در خارج از کشور یک سرمایه‌ گذاری مطمئن بوده و رویای هرکسی است، اما برای اینکه این رویا به کابوس تبدیل نشود حواستان را خوب جمع کنید.

خرید ملک در ایام تعطیلات : هرگز در هنگام گذراندن تعطیلات در یک کشور، خانه موردنظر خود را انتخاب نکنید، زیرا برخی بنگاه‌های املاک افرادی را دارند که در این ایام مسافران را به خرید خانه تشویق کنند. بدترین زمان برای خرید ملک، زمانی است که در تعطیلات به سر می‌برید و آرام و بدون استرس هستید. پس از تعطیلات خود لذت برده و خرید خانه را به زمان دیگری موکول کنید.

وقتی در خانه هستید می‌توانید با خیال راحت ملک موردنظر خود را انتخاب کرده، درباره آن پرس‌ و جو کنید، با افراد مطلع صحبت کنید و قوانین مربوطه را مطالعه کنید. حتی می‌توانید از منابع آنلاین استفاده نمایید. بنابراین یکی دیگر از اصولی که بایستی قبل از خرید ملک در خارج از کشور از آن رعایت کرد ، عدم خرید ملک در تعطیلات است.

خرید ملک در خارج از کشور

اطلاع از نرخ معاملات خارجی : سومین اصولی که قبل از خرید ملک در خارج از کشور بایستی به صورت علمی از آن اگاهی پیدا کرد ، اطلاع از نرخ ارز در معاملات آن کشور است. چرا که نرخ معاملات خارجی ممکن است بسیار وسوسه‌ کننده باشد، اما فریب آن را نخورید. بهتر است که با بانک محلی خود و یا یک سرمایه‌ گذار صحبت کنید.

علاوه بر این هر کجا که ملکی خریداری کنید، باید مالیات مربوطه را پرداخت نمایید. به همین دلیل بهتر است که از شرایط پرداخت آن، میزان آن و شرایط خودتان به‌عنوان یک خریدار خارجی مطلع باشید. همه این سؤالات، سوالاتی هستند که باید به‌درستی پاسخ داده شوند.

هزینه‌ های دیگر را هم در نظر بگیرید : و اما آخرین و یا چهارمین اصولی که بایستی قبل از خرید ملک در خارج از کشور به آن توجه داشت ، اطلاع از میزان هزینه های دیگر ، غیر از هزینه خرید ملک است. چرا که خرید ملک در هر کشور خارجی ، علاوه بر هزینه ملک خریداری شده ، هزینه‌ های دیگری از جمله مالیات و غیره … را به همراه دارد، مثلا اگر ملک شما استخر، باشگاه، باغ و یا قسمت‌های دیگری داشته باشد، مطمئنا مخارجتان بیشتر می‌شود. شرکت‌هایی که از املاک نگه‌ داری می‌کنند، خدمات مختلفی ارائه می‌دهند و مبالغ مختلفی هم دریافت می‌کنند. بنابراین وقت بگذارید و درباره آن‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید، ببینید چه خدماتی ارائه می‌دهند. با افرادی که از این خدمات استفاده نموده‌اند صحبت کنید.

ببینید آیا این شرکت‌ ها فقط از ملک شما مراقبت می‌کنند یا اینکه به آن رسیدگی هم می‌کنند؟ اگر قرار باشد ماهانه هزینه‌ای پرداخت کنید، باید بدانید که آیا ملکتان در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد یا خیر؟ در صورت وجود مشکل، آیا پاسخگو هستند یا خیر؟ چه کسی خانه را تمیز می‌کند؟ آیا به گل‌ ها رسیدگی می‌کنند؟ آیا کارکنان آن شرکت اطلاعات کافی دارند؟ مسلما نمی‌خواهید هرروز با شما تماس بگیرند و درباره خاموش روشن کردن سیستم تهویه سؤال کنند.

10 دیدگاه برای “خرید ملک در خارج از کشور بدون آگاهی از این 4 نکته ریسک است ؟”

 1. عبید گفت:

  جالب بود واقعا

 2. قاسم بیگ گفت:

  آخه پولمون کجا بود ما ایرانیا

  1. سردار گفت:

   داداچ مگه تو یارانه نداری…همه با داشتن یارانه زندگی مرفهی دارن

 3. کایا گفت:

  کلا خریدن خونه خارج از کشور ریسکه

 4. پیره گفت:

  تو ایران هم نمیشه ملک خرید..

 5. شاه محمدی گفت:

  باید آگاهانه تصمیم به خرید ملک در خارج از کشور گرفت

 6. سالک گفت:

  بنظر من سرنایه گذاری توی مملکت خودمون بهتره

 7. شاهرخ گفت:

  اتفاقا میخواستم در ترکیه خونه بخرم ولی میترسیدم با خوندن این مقاله متوجه شدم چه خطراتی در پیش روم هست

 8. امیرپارسا گفت:

  آیا بانک اطلاعاتی در این زمینه وجود داره؟

 9. سهند گفت:

  با وجود این توصیه ها باید خیلی مراقب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.