خرید و ذخیره‌سازی 64 هزار تن گندم مازاد کشاورزان سمنانی

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان از خرید و ذخیره‌سازی 64 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان، از آغاز فصل خرید گندم تاکنون خبر داد.

محمدباقر منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه‌ سمنان، با بیان اینکه میزان گندم خریداری شده از کشاورزان استان تغییر محسوسی نداشته است، تصریح‌کرد: خرید گندم همچنان در شهرستان‌های شاهرود و دامغان ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود 1000 تن دیگر به رقم گندم خریداری شده، افزوده شود.

وی با بیان اینکه خرید گندم از کشاورزان استان از نیمه‌ دوم خردادماه و از شهرستان‌های گرمسار و آرادان آغاز شده است، اظهارکرد: خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان از طریق 28 مرکز خرید غله در سراسر استان انجام و هم‌اکنون در شهرستان‌های شرقی استان نیز ادامه دارد.

مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان سمنان یادآور شد: قیمت خرید گندم امسال با احتساب چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیرمفید 10 هزار و 500 ریال است که در این راستا نیز با هماهنگی‌ها با بانک عامل، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و حداکثر ظرف دو روز، وجوه گندم کشاورزان به حساب آنها واریز می‌شود.

منوچهری، به ازای این میزان خرید گندم، تا به حال بالغ بر 650 میلیارد تومان در قالب بالغ بر 2000 محموله تحویلی به حساب کشاورزان واریز شده است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*