شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۸

ˈ حسین عنایتیˈ میزان خرید و فروش اینترنتی را در استان طی سال گذشته 14 میلیارد و 780 میلیون ریال اعلام کرد. وی…

ˈ حسین عنایتیˈ میزان خرید و فروش اینترنتی را در استان طی سال گذشته 14 میلیارد و 780 میلیون ریال اعلام کرد.

وی گفت: امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تغییرات شگفتی را در فضاهای کسب و کاربوجود آورده که خرید و فروش اینترنتی یکی ازمصادیق این انقلاب اطلاعاتی می باشد.

وی حذف واسطه گری، توسعه بازار در سطح ملی و امکان بازدید بدون محدودیت زمانی، کاهش هزینه های سربار، انتفاع بری مصرف کننده و تولید کننده را از جمله مزایای این شیوه نوین تجارت ذکر کرد.

عنایتی اضافه کرد: با توجه به شرایط خاص استان در برخورداری از محصولات استراتژیک و خاص، صنایع دستی کیفی و بازار پسند، راه اندازی واحدهای بسته بندی در شهرها و حتی مراکزی از روستاها و عضویت این بنگاهها در فروشگاههای بزرگ الکترونیک فعال، می تواند راهکاری مطمئن برای اشتغال زایی، بازاررسانی و برند سازی محصولات استان باشد.

وی اضافه کرد: به موازات شبکه فراگیرحمل ونقل و توزیع پستی؛ سامانه مدیریت حمل ونقل کالا(gateway) توسط شرکت پست راه اندازی و این امکان را به فروشنده کالا می دهد تا بصورت لحظه ای از وضعیت درخواست مشتریانش ومبادلات مالی فی مابین مطلع باشد.

وی گفت: تولیدکنندگان و فروشندگان جهت اجاره غرفه مجازی و عضویت در بازار بزرگ الکترونیک شرکت پست می توانند به ادارات پست استان مراجعه یا از طریق سامانه www.postdm.post.ir درخواست عضویت کنند.

هم اکنون 27 فروشگاه خرید و فروش اینترنتی در استان خراسان جنوبی فعال است.665

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *