شنبه، ۱۳ اردیبهشت ۹۹ - ۱۰:۴۹
خرید پیراهن چهارخانه مردانه

شاید خرید پیراهن چهارخانه مردانه برای شما چندان سخت نباشد اما اگر به ظاهر خود به نسبت دیگران اهمیت بیشتری میدهید این نکات…

شاید خرید پیراهن چهارخانه مردانه برای شما چندان سخت نباشد اما اگر به ظاهر خود به نسبت دیگران اهمیت بیشتری میدهید این نکات مهم در مورد خرید پیراهن چهارخانه مردانه را از دست ندهید.

لزوما همه چهارخانه‌دوست‌ها درست چهارخانه نمی‌پوشند! برای اینکه با لباس‌ های چهارخانه خوش‌استایل به نظر برسید، باید کمی هم فوت‌وفن چهارخانه‌پوشی بلد باشید؛ اگر بلد نیستید، خوب جایی کلیک کرده‌اید، چون با نکاتی که در این مطلب برایتان نوشته‌ایم، این بار می‌توانید هنگام خرید لباس چهارخانه مردانه با اعتمادبه‌نفس بیشتری تصمیم بگیرید.

با انواع طرح‌های چهارخانه و کاربرد هر طرح چقدر آشنا هستید؟

چهارخانه دنیای پرنقش‌ونگاری است، پر از طرح و رنگ. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هر چهارخانه‌ای لقب و پیشینه خاص خودش را دارد؛ حتی کاربرد چهارخانه‌های مختلف و میزان رسمی‌بودن‌شان هم می‌تواند متفاوت باشد. این شما و این ۸ مدل چهارخانه معروف که می‌توانید برای خرید لباس چهارخانه مردانه مدنظر داشته باشید. خرید پیراهن چهارخانه مردانه

گینگام

گینگام طرح چشم‌آشنایی است؛ شاید چنین اسمی به گوش‌تان غریبه باشد، اما مطمئنا از طرح گینگام چیزهای مختلفی دیده‌اید. به‌احتمال قوی با دیدن پیراهن چهارخانه‌ تن آقای شیک‌وپیک بالا یاد رومیزی افتاده‌اید که بی‌دلیل هم نیست، چون طرح گینگام برای پارچه رومیزی هم کاربرد دارد. گینگام‌ها به چشم اغلب‌مان بیشتر با ترکیب رنگی قرمز و سفید یا آبی و سفید آشنا می‌زنند، اگرچه ترکیب‌های رنگی دیگری هم برای طرح گینگام در بازار موجودند. پارچه‌های این طرحی غالبا پنبه‌ای یا از الیاف ترکیبی پنبه‌دارند و پشت‌ورو یکی به نظر می‌رسند.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

بیشترین استفاده طرح گینگام برای لباس چهارخانه مردانه در پیراهن دکمه‌دار خلاصه می‌شود. چهارخانه‌های گینگامی را برای به‌خصوص سر کار پیشنهاد می‌کنیم و ست‌کردن‌شان هم اصلا سخت نیست؛ با مثلا گینگام سبز و سفید می‌توانید شلوار کرم و کت اسپرت کتانی سبز زیتونی ست کنید و با گینگام آبی و سفید شلوار چینوی کرم و کت اسپرت سرمه‌ای. خرید پیراهن چهارخانه مردانه

شاهزاده ولز

چهارخانه این طرحی دارای پیشینه‌ای سلطنتی است، چون طرح موردعلاقه شاهزاده ولز، معروف به ادوارد هفتم، بود. چهارخانه طرح شاهزاده ولز بیشتر با ترکیب رنگی مشکی و سفید به چشم‌ها آشناست، اما گاهی با رنگ‌های دیگری از قبیل قهوه‌ای هم تولید می‌شود. ناگفته نماند که برای چهارخانه شاهزاده ولز شاید به طرح‌های متنوعی بربخورید که در برخی ریزه‌کاری‌ها با هم متفاوت‌اند، اما، درمجموع، از چهارخانه‌های این طرحی معمولا برای دوخت کت‌وشلوار یا کت و شلوار تک استفاده می‌شود، جلیقه هم همین‌طور.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

تک‌کت‌ چهارخانه اسپرت طرح شاهزاده ولز با به‌خصوص شلوار ساده تیره خوب ست می‌شود و اتفاقا ست جالبی هم برای سر کار است. با شلوار تک این طرحی هم ترجیحا به پیراهن تک‌رنگ بسنده کنید تا زیادی شلوغ‌کاری نشود. نسخه پیراهنی طرح شاهزاده ولز را هم که به‌اسم گِلِن معروف است، با کت‌وشلوار ساده پیشنهاد می‌کنیم. شاهزاده ولز برای پالتوی زمستانی هم طرح شکیلی است و هرگز از مد نمی‌افتد. خرید پیراهن چهارخانه مردانه

پنجره‌ای

چهارخانه پنجره‌ای از طرح‌های کلاسیکی است که در سال‌های اخیر مجدد مد شده. پارچه‌های این طرحی به‌دلیل شباهت به پنجره‌های چهارخانه‌ای به طرح پنجره‌ای معروف‌اند. چهارخانه‌های پنجره‌ای معمولا برای کت‌وشلوار یا تک‌کت و جلیقه کاربردی‌ترند تا پیراهن. اما یادتان باشد چهارخانه‌های پنجره‌ای همیشه مربعی نیستند، بلکه گاهی مستطیلی‌شکل‌اند، مستطیل‌هایی که در جهت عمودی بلندترند؛ جالب اینجاست که با پنجره‌ای‌های این مدلی کمی قدبلندتر به نظر می‌رسید. اما، درکل، چهارخانه‌ پنجره‌ای طرح بولد و توی چشمی است، مگر اینکه دنبال مدل‌هایی با خطوط نه خیلی پررنگ و محو بگردید. خرید پیراهن چهارخانه مردانه

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

تارتان

تارتان (شلوار موجود در تصویر بالا) از چهارخانه‌هایی است که انوع‌واقسام بسیار مختلفی دارد و هیچ چهارخانه‌پسندی نیست که نتواند از تارتان‌ها چیزی انتخاب کند! اصلیت چهارخانه‌ طرح تارتان به اسکاتلند برمی‌گردد؛ ملاکان اسکاتلندی در فصل شکار برای استتار از لباس‌های تارتانی با رنگ‌های الهام‌گرفته از طبیعت استفاده می‌کردند. از معروف‌ترین تارتان‌ها می‌توان به طرح بلک واچ اشاره کرد که تارتان شناخته‌شده و پرطرفداری است و همان طور که در تصویر بالا می‌بینید، از چهارخانه‌های آبی و سبز تشکیل می‌شود. ضمنا چهارخانه معروف برند بِربری هم درواقع نوعی تارتان محسوب می‌شود. خرید پیراهن چهارخانه مردانه

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

درکل، چون تارتان طرح متنوع و انعطاف‌پذیری است، در لباس‌های جورواجوری کاربرد دارد، اما یادتان باشد که با طرح تارتان هم شلوغ‌کاری ممنوع! با لباس‌های طرح تارتان ترجیحا لباس طرح‌دار دیگری ست نکنید، مگر با احتیاط.

بوفالو

بوفالو طرح چهارخانه‌ای معروف پیراهن‌های زمستانی است و غالبا با ترکیب رنگی قرمز و مشکی شناخته می‌شود. همان طور که احتمالا می‌دانید، طرح بوفالو برای پیراهن‌های رسمی نیست، اما برای استایل کژوال، یا بهتر بگوییم سبک راحتی، طرح چهارخانه‌ای دلنشین و چشم‌نوازی است. سوئیشرت‌های این طرحی هم جذاب‌اند.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

گراف

پارچه‌های این طرحی به کاغذ گراف یا همان کاغذ رسم می‌مانند. گراف ساده‌ترین طرح لباس چهارخانه است و اغلب هم برای پیراهن استفاده می‌شود. متن سفید با خطوط آبی رایج‌ترین ترکیب مورداستفاده در پارچه‌های این طرحی است. این را هم بدانید که معمولا اندازه مربع‌های چهارخانه‌های گراف کوچک است، حدود یک‌چهارم اینچ، و هرچه مربع‌ها بزرگ‌تر باشند، پیراهنی با جلوه غیررسمی‌تر خواهید داشت. گراف‌های ریزنقش برای ست‌کردن با کراوات‌های مختلف راحت‌ترند. تصویر بالا ازجمله ست‌هایی است که به پیراهن گراف می‌آید.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

تاتِرسال

تاترسال در نگاه اول به پارچه‌های گراف می‌ماند، اما خطوط چهارخانه‌ طرح تاترسال از دو یا چند رنگ مکمل تشکیل می‌شوند؛ ضخامت و پررنگی خطوط هم می‌تواند با هم متفاوت باشد، اما اندازه مربع‌هایی که می‌سازند، همیشه دقیقا یکی است. از پارچه‌های این طرحی معمولا برای پیراهن یا جلیقه استفاده می‌شود؛ رایج‌ترین رنگی که برای جلیقه‌های طرح تاترسال جا افتاده، ترکیب خطوط قرمز و آبی روی پس‌زمینه‌ زرد یا نخودی است.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

مادراس

طرح مادراس دارای ریشه هندی است؛ چهارخانه‌های این طرحی معمولا رنگی‌رنگی‌ طراحی می‌شوند و متشکل از چهارخانه‌های غیرهم‌اندازه‌اند. مادراس ازلحاظ طرح‌ونقش به تارتان‌های اسکاتلندی شبیه است، اما ترکیب رنگی مادراس‌ها به منسوجات هندی رفته و گزینه مناسبی برای پیراهن‌های تابستانی است.
با هر لباسی چه مدل چهارخانه‌ای بهتر درمی‌آید؟

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

پیراهن چهارخانه؛ انتخاب خوب و مطمئنی برای ست‌کردن با کت‌وشلوار ساده

پیراهن دکمه‌دار چهارخانه انتخاب خیلی خوبی برای ست‌کردن با کت‌وشلوارهای ساده و تک‌رنگ است؛ مثلا پیراهن چهارخانه طرح گینگام آبی با کت‌وشلوار سرمه‌ای یا پیراهن چهارخانه طرح پنجره‌ای محو با کت‌وشلوار راه‌راه باریک و صدها ست دیگر، چراکه با کت‌وشلوار ساده دست‌تان برای انتخاب پیراهن باز خواهد بود.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

اما همه پیراهن‌های چهارخانه که برای استایل رسمی نیستند! اتفاقا پیراهن‌های چهارخانه کژوال و غیررسمی هم خیلی پرطرفدار و جوان‌پسندند. پیراهن چهارخانه طرح بوفالو با تیشرت و شلوار جین سنگ‌شور ست بهاری پیشنهادی ماست. برای تابستان هم پیراهن چهارخانه آستین‌کوتاه طرح مادراس با شلوار جین رنگ روشن مدنظرتان باشد.

کت‌وشلوار چهارخانه؛ مخصوص چهارخانه‌پوش‌های قهار

کت‌وشلوار چهارخانه سرمه‌ای طرح پنجره‌ای ازجمله گزینه‌های پیشنهادی ما به شما چهارخانه‌دوست‌های قهاری است که علاقه‌مندید به‌وضوح کامل چهارخانه بپوشید! چهارخانه شاهزاده ولز را هم برای کت‌وشلوارهای زمستانی فراموش نکنید.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

اما یادتان باشد با کت‌وشلوارهایی که چهارخانه خیلی توی چشمی دارند، مابقی اجزای لباس‌تان نباید شلوغ‌پلوغ باشد؛ در چنین مواردی مثلا پیراهن سفید کلاسیک و کراوات طرح ساده انتخاب مطمئنی است، اما با چهارخانه‌های محوتر گاهی حتی کراوات راه‌راه پررنگ هم انتخاب نابجایی نیست.

تک‌کت چهارخانه

برای اینکه سرتاپا چهارخانه نباشید، تک‌کت چهارخانه هم فکر خوبی است. ازجمله ست‌های پیشنهادی ما تک‌کت چهارخانه مشکی با پیراهن سفید و شلوار مشکی است. می‌پرسید با تک‌کت چهارخانه چه شلواری ست کنم؟ انتخاب اصلا سختی نیست! برای ایجاد هارمونی کافی است از رنگ خود چهارخانه‌های کت برای ست‌کردن شلوار کمک بگیرید.

البته که با کت‌های چهارخانه هم می‌توان پیراهن چهارخانه پوشید، اما یادتان باشد که اندازه چهارخانه‌ها یکی نباشد و رنگ چهارخانه‌های کت با پیراهن‌تان بخواند. این را هم بدانید که قفسه سینه با کت چهارخانه کمی پهن‌تر به نظر می‌رسد.

شلوار تک چهارخانه

شلوار تک چهارخانه انتخاب تقریبا پرریسکی است. در این مورد هم پیشنهاد می‌کنیم برای بالاتنه از رنگ‌های موجود در چهارخانه شلوار کمک بگیرید. ازجمله طرح‌های رایج برای شلوار چهارخانه می‌توان به طرح تارتان مدل بلک واچ اشاره کرد که با کت دو طرف دکمه‌دار رنگ مکمل، ترجیحا سبز یا سرمه‌ای، و پیراهن آبی یخی ست شیکی به دست می‌دهد.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

جلیقه چهارخانه

جلیقه چهارخانه هم از دیگر گزینه‌های پیش رو برای خرید لباس چهارخانه مردانه است. ما که پیشنهاد می‌کنیم با جلیقه تک چهارخانه از کت‌وشلوار ساده استفاده کنید تا چهارخانه‌های جلیقه تن‌تان بیشتر به نما بیاید.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

اکسسوری‌های چهارخانه

کراوات تنها اکسسوری مردانه برای استایل چهارخانه نیست؛ شما چهارخانه‌دوست‌های غیرکرواتی‌ها می‌توانید برای مجالس رسمی از دستمال جیب یا دستمال‌گردن چهارخانه استفاده کنید. اما کژوال‌پوش‌ که باشید، برای اکسسوری‌های چهارخانه گزینه‌های بیشتری پیش رو دارید: کلاه، شال‌گردن یا حتی کوله‌پشتی چهارخانه.

خرید پیراهن چهارخانه مردانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.