جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۱

ˈ جواد حسنی ˈ روز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: علت افزایش خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان مرکزی…

ˈ جواد حسنی ˈ روز پنج شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: علت افزایش خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان مرکزی اعلام به موقع قیمت این محصول توسط دولت، افزایش میزان بارش ها و سطح زیر کشت این محصول بوده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای کار خرید گندم تا کنون 58 هزار تن از محصول مازاد بر نیاز کشاورزان استان مرکزی با قیمت تضمینی هر کیلوکرم ده هزار و 500 ریال خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی خاطر نشان کرد: هفت هزار و 650 تن دراراک، شش هزار و 780 تن در ساوه وپنج هزار و 600 تن گندم از کشاورزان شهرستان کمیجان خریداری شده است.

حسنی ادامه داد: همچنین یک هزار و 950 تن از کشاورزان خمین، یک هزار و 200 تن آشتیان، 700 تن محلات، 600 تن تفرش، 400 تن شازند، 170تن خنداب و 200 تن از گندم مازاد بر نیاز کشاورزان دردلیجان خریداری شده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی افزود: میزان استاندارد سن زدگی گندم دو درصد است که در ازای افزایش هر درصد 100 ریال از قیمت تضمینی آن کاسته می شود.

حسنی، ظرفیت سیلو های استان مرکزی را 600 هزار تن عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود در سال جاری 250 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری شود.

وی یادآور شد: در سال جاری 30 مرکز خرید شامل سیلوهای دولتی و بخش خصوصی و کارخانه های آرد سازی وظیفه خرید گندم مازاد کشاورزان استان را برعهده دارند.

هفت کارخانه آرد در استان مرکزی وجود دارد که پنج واحد آن فعال است.

سرانه مصرف آرد استان مرکزی 400 تن در روز است و درحال حاضر یکهزار و 700 واحد نانوایی در استان فعالیت دارند که 670 واحد آن در اراک مستقر است.ک/3

716/559

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.