سه شنبه، ۰۳ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۵

به گزارش ایرنا، رسول منصوری روز سه شنبه با اعلام این مطلب، افزود: با ورود محموله 68 هزار و 280 کیلوگرمی گندم از…

به گزارش ایرنا، رسول منصوری روز سه شنبه با اعلام این مطلب، افزود: با ورود محموله 68 هزار و 280 کیلوگرمی گندم از شهرستان ابهر، خریدگندم در این استان آغاز شد.

وی، یادآورشد: بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی این استان و پیش بینی انجام شده امسال نزدیک به 372 هزار تن گندم در استان زنجان تولید می شود.

منصوری، افزود: طبق سالهای گذشته 50 درصد گندم تولیدی این استان به شهرستان خدابنده اختصاص دارد و تمهیدات لازم برای تسهیل در امر خرید گندم اندیشیده شده است.

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 14 استان زنجان،گفت: بر این اساس در شهرستانهای ابهر، ایجرود و خرمدره به ترتیب 74، 38 و هشت هزار تن گندم برداشت خواهد شد.

وی، تصریح کرد: در شهرستان زنجان نیز 63 هزار تن و در ماهنشان و طارم به ترتیب 30 هزار و چهار هزار تن گندم برداشت خواهد شد.

منصوری با یادآوری اینکه اکثر این مراکز متناسب با سطح زیرکشت و میزان برداشت در سطح استان پراکنده هستند، افزود: هدف شرکت غله از این اقدام تسهیل و تسریع در روند تحویل گندم و کاهش هزینه های حمل و نقل کشاورزان و ذخیره سازی به موقع این محصول است.

به گزارش ایرنا، امسال در طول فصل خرید گندم 44 مرکز خریدگندم اعم از سیلوهای دولتی، کارخانجات آرد سازی، سیلوهای بخش خصوصی و مراکز تحویل گندم تعاونی روستایی آماده خرید گندم از کشاورزان استان هستند.

596/7320

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.