دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۷

کارشناس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از خزان زودرس جنگل‌های استان خبر داد. اسکویی در گفت و گو…

کارشناس اداره جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از خزان زودرس جنگل‌های استان خبر داد.

اسکویی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، گفت: بروز خشکسالی شدید در سال جاری موجب شده ‌تا جنگل‌های این استان رنگ پاییز را خیلی زودتر از همیشه به خود بگیرند.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های فصل بهار نقش مهمی در شادابی درختان جنگلی در فصل تابستان دارد، افزود: متاسفانه میزان بارش باران طی این فصل در این استان بسیار اندک بوده است.

اسکویی با بیان اینکه خراسان شمالی دارای 434هزار و 550هکتار جنگل است، ادامه داد: از این مساحت حدود 25هزار هکتار متعلق به جنگل هیرکانی که شامل درختان پهن برگ و مابقی جنگل‌های ایران تورانی که شامل درختان ارس بوده، است.

به گفته وی، بیشتر خزان زدگی در جنگل‌های هیرکانی به علت نیاز شدید آن‌ها به آب‌ مشاهده می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: علاوه بر آن خشکسالی بر روی تولید بذر و زادآوری جنگل‌ها نیز تاثیر گذاشته است، بطوری که طی سال گذشته از جنگل‌های استان حدود 450 کیلوگرم بذر جمع آوری شد، اما این رقم در سال جاری بسیار کاهش یافته است.

وی با ذکر اینکه جنگل‌های دست کاشت این استان به صورت نهال‌ یا کاشت بذر ایجاد می‌شود، توضیح داد: طی سال گذشته 250هکتار جنگل دست کاشت در این استان ایجاد شده است.

‌انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *