خسارات جبران ناپذیر، حاصل برداشت بی‌رویه شن از بستر رودخانه ضیاءآباد

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین اعلام کرد: برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه ضیاءآباد لطمات جبران‌ناپذیری را به ساکنان و باغات و محصولات زراعی مسیر این رودخانه وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی محمد آهنی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات بخش ضیاءآباد اظهار کرد: در برخی از روستاهای بخش ضیاءآباد منابع طبیعی اراضی زیادی را در اختیار دارد که ۹۰ هکتار از این اراضی جزء مستثنیات بوده و از طریق دستگاه قضایی در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه لطمات جبران‌ناپذیری را به ساکنان و باغات و محصولات زراعی که در مسیر این رودخانه قرار دارند وارد کرده که در این خصوص طی برگزاری یک جلسه مشترک شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل صنعت، معدن و تجارت تصمیم‌گیری لازم اخذ خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان با اشاره به آفت سرمازدگی محصولات باغی و زراعی در سال جاری تصریح کرد: سرمازدگی و بارش برف و تگرگ در فروردین ماه سال جاری خسارات زیادی را به باغات و محصولات باغی استان وارد کرد که در این خصوص در سطوح ملی تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.

وی افزود: اصل موضوع در برخورد با حوادث غیرمترقبه، بیمه کردن محصولات می‌باشد و با توجه به اینکه استان قزوین همواره در معرض حوادث و بلایای طبیعی قرار دارد باید فرهنگ بیمه محصولات زراعی، دامی و باغی در جامعه ترویج و نهادینه شود.

آهنی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی محصولات مشمول بیمه می‌شوند و دولت آمادگی خود را برای بیمه کردن محصولاتی که از ریسک بالایی برخوردار هستند اعلام کرده است.

انتهای پیام

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*