پنجشنبه، ۱۵ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۰

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه طوفان تهران ۵ میلیارد تومان خسارت برجا گذاشت گفت: میزان خسارتی که به…

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه طوفان تهران ۵ میلیارد تومان خسارت برجا گذاشت گفت: میزان خسارتی که به شهروندان وارد شده را به ستاد مدیریت بحران استانداری تهران اعلام می‌کنیم چرا که خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه را دولت جبران می‌کند.

به گزارش فارس، احمد صادقی با اشاره به اینکه تهران از حالت آماده باش در آمده است اظهار داشت: بر اساس اعلام هواشناسی هشدارها برای طوفان احتمالی تمام شده است و مشکل خاصی در روزهای آینده نخواهیم داشت و از وضعیت آماده‌باش درآمده‌ایم.

وی درباره خسارت‌هایی که در طوفان روز دوشنبه به شهر تهران وارد شد گفت: برآورد ما از میزان خسارت‌ها 5 میلیارد تومان است و مقرر شده میزان خسارتی که به شهروندان وارد شده را به ستاد مدیریت بحران استانداری تهران اعلام کنیم چرا که خسارت‌های ناشی از حوادث غیرمترقبه را دولت باید پرداخت کند و با همکاری شهرداری این خسارت‌ها پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به قصور سازمان هواشناسی در اعلام به موقع طوفان اظهار داشت: این بحران تجربه جدیدی برای هواشناسی بود تا سیستم خود را به روز کند. سازمان مدیریت بحران شهر تهران نیز نامه‌ای به سازمان هواشناسی داده تا نواقص را اعلام کرده و شهرداری تهران نیز این آمادگی را دارد برای رفع نواقص کمک کند.

به گزارش فارس، طوفان دوشنبه در تهران 5 کشته بر جای گذاشت و مرگ‌های رخ داده  ناشی از سقوط درخت در ملک شخصی، سقوط قاب بتن ساختمان، سقوط آلاچیق فایبرگلاس در میدان امام حسین(ع)، ماندن در زیر آوار دیوار دورچین ساختمان و سقوط از طبقه پنجم ساختمان بوده است.

همچنین 81 نفر از شهروندان نیز مجروح شدند که علت آن 4مورد تصادف ماشین، 24 موردضربه و جراحت(تروما)، 19 مورد آسیب مغزی و 34 مورد ناشی از سایر موارد گزارش شده است.

شکسته شدن 2‌هزار و 554 اصله درخت، 109 مورد سقوط تابلو،35 مورد سقوط داربست ، 8 مورد شکستگی تیر برق و 39 مورد پارگی و قطع کابل برق فشار متوسط و ضعیف ثبت شده که 19 مورد پست برق از مدار خارج و هزار و 128 مورد خاموشی رخ داده، همچنین به128 خوردو آسیب وارد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.