یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۰۲:۱۸

فرماندار رامسر گفت: بارندگیهای اخیر در شهرستان خسارتی در حدود 300 میلیارد ریال برجای گذاشته است. حسین سروری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری…

فرماندار رامسر گفت: بارندگیهای اخیر در شهرستان خسارتی در حدود 300 میلیارد ریال برجای گذاشته است.

حسین سروری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران اظهار کرد: بارندگی‌های بی‌سابقه در شهرستان رامسر سبب آبگرفتگی مناطق مختلف شهری و روستایی شده است. بارش 1000 میلی متر باران طی یک ماه گذشته آماری بی‌سابقه در 50 سال اخیر است. همین امر سبب بروز مشکلاتی نظیر رانش محورهای مواصلاتی روستایی شهرستان شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اثر رانش‌های صورت گرفته در چند روز گذشته، راه مواصلاتی 2 روستا در این شهرستان مسدود شده است، افزود: راه روستایی کلیج کوه و توساکوتی و راه ارتباطی روستای گاو لیماک بعد از بارش‌ها و در پی رانش زمین طی هفته گذشته همچنان مسدود است. البته عملیات بازگشایی راه‌ها در حال انجام است.

فرماندار رامسر تصریح کرد: رنگاپشته، مازوباغ‌سر، میان ‌لات و مهرمیجه از جمله روستاهای شهرستان هستند که رانش زمین در آن به صورت جدی اتفاق افتاده است. با تلاش اکیپ راهداری و فعالیت‌های صورت گرفته، مسیر راه ها در محدوده این روستاها گشایش یافته است.

وی افزود: برای بازسازی مناطق و راه‌های آسیب دیده، پیمانکار مورد نظر انتخاب شده و فعالیت‌های لازم در حال انجام است.

سروری تصریح کرد: خسارت به طور کلی در حوزه راه‌های روستایی و شهری اتفاق افتاده و آسیب‌های وارد شده به اراضی کشاورزی و باغی و منازل مسکونی به واسطه طغیان رودخانه‌ها و انهار بوده است. طغیان آب رودخانه‌ها و انهار آسیب جدی به زیرساخت‌های مهم شهرستان وارد کرده است. زیرساخت پل‌ها، گوشواره‌های پل‌ها، اراضی کشاورزی و شبکه‌های آبرسانی از جمله فضاهای آسیب دیده در چند وقت اخیر بوده است.

فرماندار رامسر ادامه داد: بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن آن در سطح شهر سبب آبگرفتگی دانشکده ملاصدرا، خوابگاه و کارگاه آن شده و آسیب‌های جدی به این مرکز آموزشی وارد شده است. مدرسه دخترانه شهید ببری در منطقه شهری رامسر از جمله مکان‌هایی بود که بارش شدید باران در چند وقت گذشته موجب تعطیلی گاه و بی گاه آن می‌شد، لذا با توجه به تاثیرات مخرب بارش‌ها و آبگرفتگی این فضای آموزشی، تصمیم به انتقال این مدرسه به مکان دیگری گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی، نیاز اصلی شهرستان رامسر تهیه طرح جامع آب و خاک است، افزود: بسیاری از مشکلات به وجود آمده در سطح شهرستان به نحوه مدیریت آب و خاک بر می‌گردد لذا با توجه به اهمیت موضوع، این امر با پی گیری‌های صورت گرفته در ستاد مدیریت بحران شهرستان و استان در حال پیگیری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *