شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۵۵

طوفان 400 میلیون تومان به دیوار ساحلی و تأسیسات زیربنایی جزیره‌ی هرمز خسارت وارد کرد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، طوفان…

طوفان 400 میلیون تومان به دیوار ساحلی و تأسیسات زیربنایی جزیره‌ی هرمز خسارت وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس، طوفان که سه شب پیش از ساعت 3 بامداد آغاز شده بود و تا ساعت 13 ادامه داشت با بارندگی و وزش باد شدید همراه بود.

به گزارش اداره‌کل هواشناسی هرمزگان سرعت باد حدود 40 تا 45 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج در شرق و جنوب تنگه‌ی هرمز 1.5 متر بود.

معاون خدمات شهری شهرداری هرمز در این‌باره گفت: طوفان موجب تخریب دیوار ساحلی و سرازیر شدن آب دریا به بلوار ساحلی شد و به آسفالت خیابان جدید بلوار نماز و جداول این بلوار به طول 2000 متر خسارت وارد کرد.

احمدی با باین اینکه این دیوار ساحلی به تازگی ساخته شده بود، اظهار کرد: بعلت شدت گرفتن امواج دریا به تأسیسات زیربنایی شهری از جمله آب و برق نیز خسارت جدی وارد شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری هرمز تصریح کرد: با توجه به طوفانی بودن دریا اکنون ستاد بحران برای جلوگیری از نفوذ آب به خیابان‌ها و جاری شدن آن به منازل شهروندان در شهرداری مستقر است.

احمدی خاطرنشان کرد: پس از طوفانی که در سال 60 در جزیره‌ی هرمز به وقوع پیوست و جان 450 نفر از صیادان این جزیره را گرفت این طوفان بی‌سابقه بود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *