چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۱۱:۱۴

استاندار مازندران از خسارت 75 میلیارد تومانی سیلاب به واحدهای مسکونی، تاسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی در منطقه غرب استان خبر داد. به…

استاندار مازندران از خسارت 75 میلیارد تومانی سیلاب به واحدهای مسکونی، تاسیسات زیربنایی و بخش کشاورزی در منطقه غرب استان خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه مازندران به نقل از استانداری مازندران، ربیع فلاح که از مناطق آسیب‌دیده بر اثر سیل و آبگرفتگی در شهرهای نور، نوشهر، چالوس، عباس‌آباد و رامسر بازدید کرده بود گفت: بارش قریب 200 میلیمتر باران در یک فرصت کوتاه در غرب مازندران بی‌سابقه بود که خسارت‌هایی را به همراه داشت.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای مقابله با سیلاب، گفت: به منظور مقابله با سیلاب و کنترل آن تاکنون 50 میلیارد تومان در حوزه آبخیزداری به آب منطقه‌ای، شهرداری و بنیاد مسکن پرداخت شده و این روند ادامه خواهد داشت.

مقام عالی دولت در استان خسارت حوزه مسکونی، تاسسیات زیربنایی و بخش کشاورزی در منطقه غرب استان را تا این لحظه 75 میلیارد تومان اعلام و اظهارکرد: تعداد واحدهایی که تا این لحظه توسط بنیاد مسکن برآورد خسارت شده، 762 واحد مسکونی است و در جریان بارش اخیر مجموعا 37 روستا دچار آبگرفتگی شدند.

وی به اعزم 39 تیم امدادی در قالب 195 نفر به این مناطق خبرداد و عنوان کرد: تیم بیمه ایران برای پرداخت غرامت و تیم‌های دستگاه‌های حمایتی از جمله کمیته امداد، بهزیستی و هلال‌احمر برای کمک و مساعدت در منطقه حاضرند و تیم بنیاد مسکن نیز با استقرار در منطقه مشغول برآورد خسارت هستند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بخش اعظم این خسارات به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز و احداث بنا در بستر رودخانه است، اظهار امیدواری کرد تا با همکاری همه مردم و آزاد سازی حریم رودخانه‌ها دیگر شاهد این‌گونه حوادث در مازندران نباشیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.