چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۹

به گزارش ایرنا، ˈابوالفضل یاوریˈ عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در بجنورد اظهار کرد: از این رقم 6 میلیارد…

به گزارش ایرنا، ˈابوالفضل یاوریˈ عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران در بجنورد اظهار کرد: از این رقم 6 میلیارد و 900 میلیون ریال مربوط به خشکسالی و سرمازدگی و دو میلیارد و 700 میلیون ریال نیز مربوط به سیل و تگرگ بوده است.

وی افزود: بیشتر محصولات دیم استان بر اثر بروز خشکسالی از بین رفته و در عملکرد محصولات آبی نیز کاهش تولید خواهیم داشت.

وی در خصوص اعتبارات بخش کشاورزی این استان گفت: 600 میلیارد ریال اعتبار امسال برای این بخش مصوب شده که 210 میلیارد ریال آن تخصیص داده شده است.

یاوری افزود: علاوه بر این 1.5 میلیارد ریال اعتبار نیز از محل ستاد توسعه بخش کشاورزی اختصاص یافته که از این رقم یک میلیارد و 200 میلیون ریال منجر به عقد قرارداد شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی اظهار کرد: 320 میلیارد ریال اعتبار نیز از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای 87 طرح در این استان مصوب شده است.

یاوری افزود: همچنین پارسال برای توسعه مکانیزاسیون در بخش کشاورزی نیز 110 میلیارد ریال و امسال 140 میلیارد ریال پیش بینی اعتبار شده و همچنین در حوزه سرمایه در گردش نیز 580 میلیارد ریال مصوب شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان شمالی در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی نیز گفت: در این خصوص 270 پرونده تغییر کاربری تشکیل شده که از این تعداد تاکنون 9 پرونده منجر به تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در عرصه های کشاورزی شده است.

یاوری بر همکاری و مشارکت شوراهای اسلامی و دهیاران تاکید کرد و گفت: کشاورزان نیز باید در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه تغییر کاربری اراضی، مورد را به این اداره کل اطلاع دهند.

وی افزود: در هفته جهاد کشاورزی 45 طرح که با 83 میلیارد ریال اعتبار در بخش های مختلف به اجرا درآمده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

یاوری گفت: با بهره برداری از این طرح ها برای 168 نفر به صورت مستقیم و 469 نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال زایی شده و 566 خانوار روستایی نیز از خدمات این طرح ها بهره مند خواهند شد.

وی طرح های مزبور را شامل استخر ذخیره آب، گلخانه، طرح های تولید دامی، شیلات، تولیدات گیاهی و سایر موارد عنوان کرد.

استان خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد. ک/2

7184/626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.