یکشنبه، ۰۱ تیر ۹۳ - ۰۷:۱۳

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد رجایی یکشنبه در بازدید از تعدادی از روستاهای گناباد، افزود: در نتیجه این پدیده تعداد زیادی از…

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد رجایی یکشنبه در بازدید از تعدادی از روستاهای گناباد، افزود: در نتیجه این پدیده تعداد زیادی از باغات مردم که حاصل تلاش چندین ساله آنها بوده خشک شده و کشاورزی آنها هم با مشکل جدی روبروست.

وی گفت : این خشکسالی ها به طوری رخ نشان داده که برخی کشاورزان مجبور می شوند اراضی کشاورزی ( مخصوصا اراضی زعفران) و باغات خود را با تانکر آبیاری کنند.

وی اظهار کرد: در این راستا کمک برای جبران خسارت های وارده بر کشاورزان و تخصیص اعتبارات ویژه برای لایروبی قنوات و افزایش اعتبارات طرح آبخیزداری سیاهکوه و اجرای پروژه های آبخوانداری در این دو شهرستان در جنوب خراسان رضوی ضروری است.

وی گفت: وجود ریزگردها یکی از مشکلات شهرستان های گناباد و بجستان است لذا برای مبارزه با این پدیده ، کاشت ، اصلاح و جوان سازی تاغزارهای منطقه از طریق مشارکت بانک توسعه اسلامی و یا بانک های داخلی و بخش خصوصی باید با جدیت پیگیری شود.

این نماینده مجلس افزود: وقوع سیل ویرانگر و تگرگ در اردیبهشت ماه سال جاری در منطقه پسکلوت گناباد باعث بسته شدن چندین رشته قنات ، ویرانی مزارع ، تخریب راههای روستایی و مراکز نگهداری دام ، تلف شدن بیش از 250 راس دام و آسیبهای جدی به باغات پسته در روستاهای گیسور ، چاه نمک ، چاه میغانی ، روشناوند و حاجی آباد شد.

رجایی افزود : تسریع در جبران خسارات وارده از طریق کمک بلاعوض ، اعطای تسهیلات قرض الحسنه و استمهال وامهای کشاورزی یک ضرورت برای امکان ماندگاری روستائیان در این روستاهاست.

514/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.