پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۵۲

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان، ˈحمید ظهرابیˈ در جلسه هم اندیشی راهکارهای احیای تالاب بین المللی…

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست اصفهان، ˈحمید ظهرابیˈ در جلسه هم اندیشی راهکارهای احیای تالاب بین المللی گاوخونی با اشاره به اهمیت این تالاب، بر استفاده از دیدگاههای مختلف در فضایی کاملا علمی برای رفع بحران تالاب تاکید کرد.

وی با برشمردن اثرات سوء خشک شدن تالاب گاوخونی بر اکوسیستم منطقه و سلامت ساکنان استانهای مرکزی کشور خواستار اطلاع رسانی علمی و عملی در این زمینه شد.

ˈمنصور شیشه فروشˈ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان نیز در این جلسه بر لزوم عملیاتی ساختن مصوبات شورای عالی آب در خصوص زاینده رود و تدوین مجموعه راهکارهای عملی برای احیای تالاب بین المللی گاو خونی برای انعکاس به سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد.

این جلسه با حضور 28 نفر از صاحب نظران دانشگاهی، اجرایی و سازمانهای مردم نهاد در اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تشکیل شد.

اساتید حاضر در این جلسه به عنوان نمایندگان مراکز دانشگاهی معتبر استان به بیان دیدگاههای تخصصی خود در این زمینه پرداختند.

وجود ریزگردهای ناشی از تالاب گاوخونی در شرق شهرستان اصفهان در ارتفاع 12متری نقاط شمالی شهر اصفهان، از جمله موارد مهم مطرح شده بود که بیانگر تاثیرگذاری خشکی تالاب بر نقاط مرکزی ایران با توجه به باد غالب در منطقه می باشد.

د/510/607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.