پنجشنبه، ۱۹ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۶

گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان می افزاید: کاربرد تلفن همراه باید همانند مصرف دارو، محدود و کنترل شده و…

گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمان می افزاید: کاربرد تلفن همراه باید همانند مصرف دارو، محدود و کنترل شده و به اصطلاح دارای دوز مشخص باشد؛ به طوری که یک فرد تنها ساعاتی از روز را می تواند از تلفن همراه استفاده کند.

مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی در ادامه این مطلب گفت: طبق نظریه بیشتر کارشناسان و متخصصان اشعه الکترو مغناطیسی تلفن همراه می تواند روی ساختار پروتیین ها، آنزیم ها و DNA تاثیر گذاشته و ممکن است موجب پارگی رشته های DNA شود و به طور کلی بحث توارث و ژن را درگیر کند.

مهندس جعفر نوحی افزود: استفاده همزمان از تلفن همراه با مایکروفر یا رایانه و دیگر منابع مولد امواج الکترومغناطیس اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشدید می کند.

وی گفت: بدترین شکل آسیب رسانی امواج تلفن همراه در زمان قرار دادن تلفن کنار گوش هنگام صحبت کردن است و البته قرار دادن در کمر هم آسیب های جدی به دستگاه تناسلی انسان وارد می کند.

وی بیان کرد: طبق نظر برخی متخصصان اگر بافت های حساسی مانند چشم یا تخمدان ها در معرض تابش شدید الکترو مغناطیس قرار بگیرند، ممکن است ضایعات مشخصی در این بافت ها ایجاد شود.

نوحی گفت: همچنین گزارش هایی مبنی بر بروز برخی بیماری ها از جمله سر درد، افزایش فشار خون، شکل گیری تومورهای مغزی و آلزایمر در استفاده افراطی از تلفن همراه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از هدست یا هدفون فاصله خود را از تلفن زیاد کرده و مدت مکالمه و زمان استفاده از تلفن همراه را کاهش دهیم.

وی توصیه کرد: هنگام استفاده نکردن از تلفن همراه آن را در فاصله بیش از یک متر خود قرار دهید و سعی کنید زمانی که آنتن دهی گوشی پایین است از آن استفاده نکنید.

این کارشناس افزود: هنگام پیاده روی گوشی همراه خود را داخل کیفتان بگذارید و حتی الامکان در مکان های سر بسته از جمله آسانسور و خودرو از تلفن همراه استفاده نکنید.ک/1

8154

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.