دوشنبه، ۰۳ شهریور ۹۳ - ۱۱:۳۱

سلامت نیوز: دبیر انجمن ناباروری ایران استفاده طولانی مدت و 40 درجه از پکیج را عاملی برای ایجاد اختلال در نطفه سازی مردان…

سلامت نیوز: دبیر انجمن ناباروری ایران استفاده طولانی مدت و 40 درجه از پکیج را عاملی برای ایجاد اختلال در نطفه سازی مردان و بروز عقیمی درآنها عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر سید جلیل حسینی دبیرانجمن ناباروری ایران گفت: استفاده از پکیج تا زمانی که ماده سمی را وارد بدن نکند برای کلیه، مثانه، پروستات هیچ عارضه ای را در پی ندارد اما گاهی این رخ می دهد.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن در معرض هوای بسیار گرم می تواند برای مردان مضر باشد افزود: اگر مردان در محیط های بسیار گرم مانند نانوایی مشغول به فعالیت باشند خطر عقیمی و بچه دار نشدن آن ها را تهدید می کند.

حسینی در ادامه تصریح کرد: قرار گرفتن مردان به مدت طولانی در معرض گرمای 40 درجه پکیج نیز می تواند موجب بروز این عارضه شود.

وی با بیان اینکه زنان و مردان سهم برابری در میزان ناباروری دارند گفت: در زنان نطفه در داخل بدن و در دمای 37 درجه به خوبی نگه داری می شود اما چون این ارگان در خارج بدن مردان قرار دارد بنابراین حفظ دمای آن (زیر37) بسیار حائز اهمیت است.

دبیر انجمن ناباروری ایران در پایان خاطر نشان کرد: حفظ دمای زیر 37 درجه برای مردان در تمامی نقاط کشور حائز اهمیت است و به نوع وضعیت آب و هوای منطقه هیچ گونه ارتباطی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.