دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۲

به گزارش حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری…

به گزارش حوزه میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یوسف منصورزاده افزود: حفاظت از درختهای مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد در حال حاضر با استفاده از کارشناسان ارشد در رشته‌های گیاه‌پزشکی و محیط زیست و با همکاری مراکز دانشگاهی انجام می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه تهیه شناسنامه الکترونیکی و تزریق مواد ارگانیک به درختهای این مجموعه، نتایج مثبتی در پی داشته است، یادآور شد: کمبود آب در سعدآباد یکی از مهمترین دغدغه‌های ما بود که با لایروبی قناتهای مجموعه برطرف شده است.
 
سرپرست مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد ادامه داد: در حال حاضر درختان خیابان زعفرانیه که به مجموعه سعدآباد منتهی می شوند در معرض خطر خشکسالی قرار دارند.
 
منصورزاده با بیان اینکه این در ختان در حوزه شهرداری منطقه یک قرار دارد خاطرنشان کرد: در بازدید رئیس شورای اسلامی شهر تهران از مجموعه سعدآباد موضوع خشک شدن درختهای خیابان زعفرانیه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد موضوع با شهرداری در میان گذاشته شود.
 
وی از آمادگی کامل مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد  برای همکاری با شهرداری و جلوگیری از خشک شدن درختهای زعفرانیه خبر داد.

انتهای پیام/ اس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *